Україна знайшла альтернативу російському антрациту

Цілком йомвірно, що російський антрацит Україна замінить на американські енергоносії. Відповідні переговори вже почалися.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив посол України в США Валерій Чалий.

За його словами, зараз у Сполучених Штатах Америки працює делегація з Центренерго. Вона спілкується з конкретними компаніями про параметри і ціни транспортування, а також можливості забезпечення цих контрактів. Посол переконаний, що такі домовленості могли стати б не тільки способом мінімізувати енергетичну залежність від Росії, а й виявитися хорошим сигналом для розвитку українсько-американської торгівлі. Головне, аби на перешкоді цим амбітним планам не стала горезвісна вітчизняна бюрократія.

Під час зустрічі української делегації з американськими коллегами у сфері енергетики розглядалися наміри США збільшити поставки LNG-газу в Європу.

Правда, поки що реалізації цього перешкоджають дуже високі ціни та закритий прохід через Босфор, проте сам процес диверсифікації поставок газу в Європу є корисним і для України. Чалий додав, що при цьому обидві сторони виступають протии будівництва «Північного потоку 2». Є й перші суттєві результати. Учасники зустрічі дійшли згоди у питанні розширення співпраці в сфері ядерної енергетики, зокрема з компаніями Holtec і Westinghouse.

«Мова йде про будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива, а також про постачання американських ядерних реакторів на українські АЕС на заміщення обладнання радянського зразка», — пояснив дипломат.

Україна знайшла альтернативу російському антрациту