Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Війна на Донбасі: до чого США примушують Порошенка

Сполучені Штати зчиняють жорсткий тиск на президента України Петра Порошенка стосовно виконання певних пунктів мінських угод.

Як стверджує військовий експерт Дмитро Снєгирьов, головною вимогою США до Порошенка є підписання закону про деокупацію Донбасу та проведення виборів на непідконтрольних територіях.

На думку експерта, доказом цього є слова спецпредставника США по Україні Курта Волкера, який нещодавно побував в АТО і завив, що українській еліті слід діяти за єдиний механізм.

«Всі вважають, що Волкер – американський яструб, який буде тиснути на Росію. Він після візиту на Донбас, як відомо, заявив, що це гаряча війна, а не заморожений конфлікт, і виступив з пропозицією пошуків можливих варіантів рішення. Зокрема, що Україна має виступати єдиним політичним організмом в моменті збереження територіальної цілісності. А це означає дотримання взятих на себе зобов’язань по Мінських угодах», – вважає Снєгирьов.

Голосування за даним законопроектом призначене на осінь для того, щоб дати президентові можливість «зачистити» незгодних опозиціонерів, стверджує експерт.

“Судячи з усього, радикали підтримають закон про деокупацію. А внесення ГПУ подань щодо зняття недоторканності – демонстрація, що є кнут і пряник. І Луценко заявив, що у вересні буде ще низка подань. Це натяк депутатам, як треба голосувати. Хоча все це буде під соусом боротьби з корупцією”, – зауважує Снєгирьов.