Вторник, Ноябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ВІН БУВ ФЕЛЬДШЕРОМ. ПОБРАТИМИ НАЗИВАЛИ ЙОГО «ПСИХ», БО ВІН ЗАПЕКЛО БОРОВСЯ ЗА ЖИТТЯ КОЖНОГО. ВІН МІГ СТАТИ ДРУГИМ ПИРОГОВИМ, АЛЕ ЗАГИНУВ У ДАП

Йому було лише 25 років. Він був фельдшером. Побратими називали його «Псих», бо він запекло боровся за життя кожного пораненого, нехтуючи власною безпекою.

Йому присвоїли звання Герой України посмертно. Про Ігоря Зінича, медика, який провів чотири ротації у Донецькому аеропорту, у річницю їхнього знайомства, розповіла Радіо Свобода парамедик Ольга Башей. Під позивним «Кроха» Ольга працювала у команді реанімобіля «АСАП ЕМС Хотабич» і взяла участь у порятунку семи сотень бійців.

–З Ігорем Зіничем я познайомилася 15 грудня 2014 року, коли відбувалася заміна підрозділів. Вони приїхали на заміну 90-го батальйону. Мабуть, Ігорю хтось сказав, щоб він мене знайшов, бо він як тільки проїхав, почав мене шукати. І коли він у хлопців запитав: «Хто така «Кроха»? Де вона?», то його направили до мене, і він прибіг до нашого реанімобіля. Я чую, що хтось про мене питає, відкриваю двері, а він на мене так подивився і каже: «Справді, Ви – «Кроха». Хочу бути з Вами на зв’язку».

Йому тоді було 25 років, але я подумала, що менше. Молоденький такий. Мене вразили його очі – такі глибокі і світлі-світлі. Він запитав, чим я можу йому допомогти. Я попросила принести його тактичний рюкзак, переглянула і доукомплектувала його. Там дещо непотрібне довелося вийняти, адже я вже знала, що треба для надання допомоги пораненим у терміналах ДАПу. Натомість я додала туди багато шприців, крапельниць, гемостатиків. У мене в автомобілі було дві трахеостомічні трубки. Це для того, щоб екстрено забезпечити надходження кисню. Дякувати Богу, не довелося інтубувати до в реанімобілі і подумала: «віддам йому». І, як виявилося незабаром, недарма.

Фельдшер з уміннями анестезіолога і реаніматолога

Читай продолжение на следующей странице