Вторник, Октябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Вінницький собор: як президент Гройсману свято зіпсував

У четвер президент та прем’єр вирушили до Вінниці, де провели розширену урядову нараду з питань децентралізації. Поява разом Петра Порошенка і Володимира Гройсмана на фоні чуток про можливу відставку останнього, можливо, кимось була сприйнята як знак перемир’я між першою і другою особою в державі. Але насправді президент просто зіпсував всі плани Гройсману. Як і чому, дізнався INSIDER, пише АНТИКОР.


Тема децентралізації – один з позитивів діяльності цієї влади. Тому її намагаються привласнити і очолити всі охочі. Найбільше — президент і прем’єр. Теоретично, в Гройсмана в цій царині більше заслуг. Це він, будучи ще віце-прем’єром, запрошував в Кабмін поляків, які працювали в нього радниками і ділилися досвідом своєї 25-річної децентралізації, Рада під його керівництвом ухвалювала потрібні закони. Від нього залежить розподіл видатків на місця.

З іншого боку, проект змін в Конституцію про децентралізацію вносив президент.

Взимку Гройсман і команда «Народного фронту» значно насолили президенту, коли перед виборами в ОТГ через Раду не пройшов закон про передачу земель за межами населених пунктів у розпорядження ОТГ, і їх тепер виділяють через розпорядження Кабміну. Незабаром Гройсман обіцяє ощасливити ще 27 територіальних громад.

Зібрання у рідній Вінниці прем’єр готував під себе. На зібрання були запрошені міністри, мери міст, в тому числі Віталій Кличко, Борис Філатов та Геннадій Труханов, і навіть керівник парламентського комітету з питань державного будівництва Сергій Власенко.

«Ми маємо 4 роки, коли було запроваджено реформу децентралізації. Нам є про що сказати. Завтра у Вінниці буде проведена розширена урядова нарада, де обговоримо питання регіональної політики, соціальної інфраструктури. Ми зберемо всю країну, аби чітко синхронізувати наші дії», — заявив за день до наради Володимир Гройсман.

Участь президента у зібранні не планувалась.

«Це планувалось, як бенефіс Гройсмана. Але президент наполіг на своїй участі. Гройсман намагався відмовити: мовляв, це не ваш рівень, це проста господарська нарада», — каже співрозмовник в оточенні президента.

«Я так розумію, що президент сказав, що він приїде… Поставив перед фактом. Ну а в середу прем‘єр на засіданні уряду сказав: я запросив на нараду президента..», — додає один з міністрів.

Під час виступу у відреставрованому ресторані готелю «Франція» у Вінниці Порошенко зображував єдність з прем’єр-міністром та доброзичливість. Але при цьому як міг тягнув ковдру на себе.

Зокрема, розказуючи, як зупинив «парад суверенітетів» через російський план федералізації, а запровадив натомість децентралізацію, якої не хотів жоден президент, і дав гроші на місця. Порошенко також забрав собі і ініціативу про середньострокове бюджетне планування видатків на місцях.

«Парламент, на жаль, не затвердив це. Впевнений, що ми маємо ще повернутися до цієї ініціативи. Воно зрозуміло, що ділити гроші краще щороку, тоді політичної ваги політиків більше. Але такий підхід є неправильним стратегічно», — зауважив президент.

Також президент вирішив очолити реформу сільської медицини.                                                                                 фото прес-служби президента

Інтернет в сільські лікарні – давня фішка Порошенка. Кілька років його батько ледь не помер і його вдалося врятувати лише завдяки скайп-зв’язку з відомим лікарем. З того часу інтернет-медицина стала важливою ідеєю, хоча багато хто підозрює, що оточення президента на ній просто відмиє гроші.

«Сільська медицина має відродитися. Це моє доручення. У селах мають бути сучасні амбулаторії з найкращим обладнанням та інтернетом. Спрямовуємо на це близько 1 млрд в 2018 році. І я докладу всіх зусиль, аби цей проект запрацював з цього року», - зазначає Порошенко.

Виступ президента суттєво звузив Гройсману поле для власного піару. Але прем’єр все ж знайшовся, що сказати. Тільки головного для президента не сказав.

«Перед Вінницею президент поставив вимогу, щоб Гройсман оголосив повну і беззастережну підтримку Петра. Але виконання було так собі», — кажуть у Порошенка.

За словами співрозмовників видання, президент розуміє, що якщо не буде повної підтримки прем’єра, то йому не вдасться потрапити навіть в другий тур виборів.

«Тому прем’єру доведеться повторити спіч. Або готуватися до відставки або розпуску Ради», — додає співрозмовник INSIDER.

Чутки про можливу відставку Гройсмана ходять вже місяць. Так само як і про те, що якщо переговори в лідерів коаліції не складуться, то Раду розпустять.

«Вони намагаються лякати його тим, що не затвердять річний звіт, знайдуть голоси за відставку, призначать в.о. Кубіва, що зроблять прем’єром Луценка чи Турчинова», — каже один з депутатів НФ.

Але насправді голосів на відставку Гройсмана немає.

У президентському оточенні на це відповідають останньою фразою з анекдоту, де чоловік просить в жінки посмажити рибу. А коли та питає, а де ж риба, чоловік відповідає: ти смаж, а риба буде!

Але поки що це лише гра мускулами.

Минулого року зусиллями Андрія Іванчука звіт прем’єра навіть не дійшов до Ради, його затвердили на комітеті. Цього року соратники Арсенія Яценюка, як і він сам, не збираються здавати Гройсмана. Так само як і голосувати за звільнення 4-х міністрів, яких хоче прибрати президент.

«Це Пєтіна забаганка прибрати Данилюка, Супрун, Насалика, аграрку собі забрати. Нам це не треба. А він би краще думав, як переобратися на другий термін», — каже один з впливових фронтовиків.фото прес-служби президента
Наразі в шорт-листі стоять міністр фінансів Олександр Данилюк, міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, міністр енергетики Ігор Насалик. Також президент хоче поставити свою людину на МінАПК, адже після відмови Тараса Кутового очолювати відомство воно лишається під контролем Гройсмана через першого заступника. Слідом за цим піде друге коло з заміною голів ОДА на тих, які мають забезпечити перемогу.

Його слова дуже схожі на те, що сказав Яценюк депутатам на засіданні фракції цього понеділка.

«А що в нас є якісь зауваження до роботи наших міністрів? Немає. А якщо в президента є питання до його квоти, то нехай і розбирається з ними. Те ж саме з ЦВК… Кули нам поспішати, ми хіба знаємо, хто буде головою, хто заступниками?», — переказують депутати Яценюка на фракції.

Фактично те, що почався шантаж звільненням Гройсмана, означає, що слідом за дискусією про політичну реформу зайшли в глухий кут розмови про спільну партію.

Кілька тижнів тому Арсеній Яценюк заявив своїм депутатам, що «готовий вигравати чи програвати, але не здаватися в полон». Також не готовий здаватися в полон і Віталій Кличко, який за словами співрозмовників видання, збирається самостійно брати участь в парламентських виборах. А ось президентський бій Кличко, попри чутки і розмову з Вікторією Нуланд в Давосі, відкладає на 2024.

Тим часом, президент і його стратегічні партнери непомітно для себе безрезультатно пройшли вже два кола шантажу – політреформа – партія- відставка. Залишилося спробувати ще дієве на Яценюка «вибори».

Лідер НФ категорично проти цієї ідеї.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

За 2,5 года из-за ЧП на артскладах уничтожено боеприпасов более чем на $2 млрд, — Пашинский

За последние два с половиной года в результате чрезвычайных происшествий на артскладах в Украине уничтожено боеприпасов на более чем 2 млрд долларов.  Об этом глава Комитета ВР по вопросам нацбезопасности и обороны Сергей Пашинский заявил на согласительном совете, передает АНТИКОР

«Хочу напомнить, что в прошлом году у нас была Балаклея, была Калиновка (взрывы на артскладах. — Ред.). После этого комитет ВР по вопросам нацбезопасности и обороны разработал полностью методичку – что нужно сделать, чтобы этого не повторялось. Все это было передано руководству Минобороны, Генштаба. И, к сожалению, я вынужден вам официально заявить, что ничего за год сделано не было. И заклинаниями, что мы идем в НАТО и нужно соответствовать стандартам НАТО, мы свои боеприпасы не убережем. Официально информирую, что за последние два с половиной года, начиная со Сватово и заканчивая Ичней, уничтожено боеприпасов более чем на 2 млрд долларов. Официально информирую, что только в этом бюджете 2019 года на дотации нашим аграрным баронам-миллиардерам заложено более 5 миллиардов гривен. А на бетонные хранилища опять ничего не заложено», — заявил он.

В связи с этим Пашинский анонсировал завтрашнее заседание комитета по нацбезопасности.

«Я еще раз хочу обратиться и к обществу, и к парламенту и ко всем фракциям. Ситуация, которая сегодня существует с хранением боеприпасов, не может дальше быть. Нужно в корне менять систему хранения боеприпасов, субординационные линии. Потому что сейчас боеприпасы хранит Генштаб и несет полную ответственность. Но, как показывает опыт – он не в состоянии справляться с этим заданием. Нужно взять под четкий контроль парламента эти проблемы и решить их», — заявил Пашинский.

Дмитрий Комаров за три месяца в Бразилии ни разу не искупался

Известный телепутешественник, ведущий программы «Мир наизнанку» Дмитрий Комаров вернулся из экзотической экспедиции по Бразилии. Программа командировки оказалась на столько насыщенной, что за три с половиной месяца телеведущий не успел даже ни разу искупаться. Окунуться в теплое море всего на 20 минут ему удалось только в Катаре. В этом Дима признался, вернувшись в Киев, передают ФАКТЫ

«Ну, мы прилетели. Почти два дня путешествия с отличной пересадкой в Катаре, где я все-таки 20 минут поплавал в теплом море. Хотите — верьте, хотите — нет, но в Бразилии за 3.5 месяца я ни разу не искупался и не сходил на пляж отдохнуть, не было времени», — написал Комаров.

Во время бразильской экспедиции Комаров пережил массу приключений и даже попал в логово местной мафии.

«Мы поехали в бандитское логово, где нас встретило еще 5−7 вооруженных людей, которые направили оружие прямо на нас. Скажу честно, за долгий опыт в путешествиях, я многому уже перестал удивляться. Но это был тот момент, когда я почувствовал особенную степень риска и понял, что такие люди не церемонятся. К счастью, мы сумели договориться даже с такими людьми и продолжить работу», — рассказал Дмитрий.


В Бразилии Дмитрий встретился с кумиром миллионов поклонников мыльного сериала «Рабыня Изаура»,  исполнительницей главной роли Луселией Сантус. Более того, он обещал привезти знаменитую актрису в Украину. Уже в октябре мировая знаменитость вместе с Дмитрием посетят Харьков, Днепр, Киев, Одессу, Ужгород и Черновцы.

Певец Виктор Павлик заявил об остановке сбора средств на лечение больного раком сына

Украинский певец Виктор Павлик остановил сбор средств на лечение онкобольного сына. Об этом он написал в Instagram, передает АНТИКОР

«Сбор средств остановлен! Спасибо всем за добрые слова. А кто пишет гадости, пусть Бог вас простит… Я мечтаю о том, чтобы остались лишние деньги и мы их отдали на лечение тех, кто в этом нуждается. У нас все хорошо, мы в прекрасном настроении и верим только в победу. А я работаю каждый день, без музыки невозможно. Все будет хорошо», — написал Виктор Павлик.

Напомним, 8 октября Виктор Павлик сообщил, что у его 19-летнего сына Павла обнаружили онкозаболевание. Парню диагностировали рак позвонков, поэтому певец обратился за помощью к своим сторонникам. За считанные дни певец собрал необходимую сумму и прооперировал сына. По его словам, хирургическое вмешательство прошло успешно, поэтому сейчас парень готовится к реабилитации в Израиле.

Фото: instagram.com