Среда, Август 15, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Закінчення АТО: кривавий пастор знайшов спосіб прогнати окупантів

Україні слід невідкладно розробити стратегію щодо остаточного звільнення Донецької і Луганської областей

Антитерористичну операцію на сході України слід завершити найближчим часом, адже це дозволить перейти до нового формату захисту кордонів та протидії гібридній війні з РФ.

Відповідну думку в коментарі «Інтерфакс-Україна» висловив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Він підкреслив, що за час проведення АТО вдалося виконати чимало бойових завдань, а подібні масштаби операції допомогли частково зупинити агресора.

Не виключає Турчинов і можливості запровадження воєнного стану, але заспокоює українців тим, в рамках чинного законодавства він передбачає тільки особливий правовий режим в країні, але не надає права на використання підрозділів ЗСУ.

За словами секретаря РНБО, Україні слід невідкладно розробити стратегію щодо остаточного звільнення Донецької і Луганської областей,а також створити Оперативний штаб на передовій, який буде наділений широким спектром повноважень. В тому числі – зможе комплексно управляти силовими структурами та місцевими адміністраціями.

«Це дуже серйозне питання, що вимагає обговорення в професійному експертному середовищі», — зазначив він.

Турчинов запевнив, що найближчим часом законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей» внесуть на розгляд Верховної Ради.

Закінчення АТО: кривавий пастор знайшов спосіб прогнати окупантів