Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Звіт Порошенка у Раді: майбутнє України в ЄС та НАТО під питанням

Президент України Петро Порошенко під час щорічного виступу у Верховній Раді прокоментував законопроект про внесення змін до Конституції щодо вступу в ЄС і НАТО та направити документ на експертизу до Конституційного Суду. Він закликав депутатів до голосування, пише портал «Знай.ua» .

«Сьогодні у цій залі ВР голосуватимуть за зміни до Основного закону про незворотність курсу на набуття членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Користуючись нагодою, закликаю вас, панове депутати, підтримати цю ініціативу та скерувати документ на експертизу до Конституційного Суду», — заявив він.

Президент України Петро Порошенко

За словами Порошенка, проект закону «цілком і повністю відповідає національним інтересам та настроям більшості українського суспільства».

Як відомо, 3 вересня був зареєструваний у Верховній Раді проект закону № 9037 “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”.

Україна в НАТО

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Конституції й віднести до повноважень Верховної Ради серед іншого визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Україна в НАТО

18 вересня парламентський Комітет з питань правової політики рекомендував включити до порядку денного сесії ВР вказаний проект закону про зміни до Конституції щодо НАТО і ЄС.

Втім, навіть якщо Україна документально визначить курс на Європу та НАТО, це не надто наблизить до мети: в Альянсу та міжнародних комісій ще чимало вимог до міжнародних стандартів.

Зокрема, нашій державі доведеться провести виборчу реформу, переглянути систему в армії, а також подолати корупцію, що поки що, згідно статистики, не вдається.