1 квітня День сміху: історія і традиції свята

Як відомо, щороку 1 квітня святкується День сміху чи День дурня. У цей міжнародний день прийнято розігрувати і жартувати над своїми рідними та друзями. У цьому році свято відзначають по всьому світу в неділю. Примітно, що в той же день християни святкують Вербну неділю, пише портал «Знай.uа»


Історія свята

Звідки прийшло до нас це свято – точно не відомо. За однією з версій цей день зародився в Стародавньому Римі. Там відзначалося свято Дурних. Вважалося, що саме тут першоквітневий обман пов’язаний зі святом на честь божества Сміху.

Згідно з іншими версіями, День сміху зародився в стародавній Індії, де в останній день березня відзначали свято жартів. В Індії ж у цей період відзначали день весняного рівнодення, який святкували народними гуляннями з жартами і витівками.

Крім того, є ще й припущення, що 1 квітня раніше жартували тільки ірландці і то в честь Нового року. Є і ще одна версія виникнення свята, згідно з якою День сміху пов’язаний з переходом на Григоріанський календар, запроваджений папою Григорієм XIII в 1582 році.

Раніше Новий рік святкували в кінці березня. Тоді новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувався 1 квітня. Пізніше, в середині XVI століття, король Карл IX реформував у Франції календар і переніс Новий рік на 1 січня.

Але звичка була сильнішою, і багато людей продовжували святкувати 1 квітня. Людей, які вітали один одного в цей день, називали «квітневими дурнями». Також було прийнято розігрувати всіх. Звідси і пішов День сміху.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

1 квітня День сміху: історія і традиції свята