Среда, Ноябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

“А якби в бою?”: Українським військовим підсунули браковані танки, відео ганьби

Другий рік поспіль українські танкісти з 14 волинської механізованої бригади ЗСУ брали участь в міжнародних змаганнях Strong Europe Tank Challenge на полігоні 7-ї армії США в Баварії, передає Politeka.

І тоді, і тепер нашу команду очолював капітан Роман Багаєв, чий взвод регулярно визнається кращим танковим взводом України. Але в Німеччині в змаганнях з натовцями українці другий рік поспіль посіли останнє місце. У 2017-му – серед шести учасників, тепер – серед восьми.

В цьому році причиною невдачі стали недавно отримані танки Т-84 – значно більш сучасні, ніж «шістдесят четвірки». І якраз механіка цих «оплотів» підвела українських військових в перший же день змагань, викликавши сміх російських і «сепарскіх» ЗМІ.

Також Роман надав відеозапису зі змагань – ті самі, де зафіксовано, як клинить механізм заряджання Т-84, іскрить проводка (танк ледь не згорів) і ходить ходуном гармата.

Багаев вибачається за нецензурну лексику в кадрі, але, мабуть, на таку ситуацію в армії інакше і не відреагує.

Адже ситуація дуже відповідальна, а через брак, допущений харківським заводом ім. Малишева, рік підготовки – даремно. «А якби в бою?» – поставив резонне питання між матом.

Нагадаємо, видання «Новий час» провело журналістське розслідування, щоб з’ясувати, з якими проблемами стикається українське військове відомство. Як з’ясувалося, найчастіше держава втрачає гроші через сумнівних посередників, які продають країні військову техніку та інші товари за сильно завищеними цінами.

Раніше НАБУ повідомило про виявлення коррупнціонних схем в оборонному комплексі на загальну суму понад мільярд гривень. За фактом розкрадань було відкрито 22 кримінальних виробництва. В ході слідства вдалося встановити, що найчастіше гроші, які виділялися Укроборонпрому пропадали через те, що відомство співпрацювало з сумнівними посередниками.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB