Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Аліменти в Україні: влада оголосила війну злісним боржникам

Новоий закон про виплату аліментів та програма «Чужих дітей не буває» працює та показує гарні результати.  Про це розповів керівник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко, — передає портал Знай.ua  с посиланням на  «Обозреватель«.

За словами чиновника, за цей рік із боржників було стягнуто понад три мільярди гривень. З них майже половину від кінця серпня, коли набрав чинності другий пакет змін.

«Просто ми ввели чотири ключових обмеження. Це право виїзду за кордон, право керування транспортним засобом на термін від 3 до 6 місяців, це право на полювання, і право на використання мисливської зброї», — пояснив Куценко.

Він уточнив, що завдяки цим обмеженням кількість справ щодо несплати аліментів скоротилася майже на 50 тисяч.

«У нас перші випадки були ще в березні, коли по 100 тис. гривень приносили. У деяких відділах навіть вишиковувалися черги. Одна черга: боржники, а інша черга: отримувачі. Вони прямо на місці вирішували між собою питання, приходили до нашого виконавця і велику суму оплачували безпосередньо готівкою», — розповів чиновник.

Щодо змін, то у новому законі для злісних неплатників передбачена більша кількість годин для відправцювання на громадських роботах. Так тепер замість 225 годин боржники працюватимуть 460. Зароблені гроші держава спрямує на рахунки родин, перед якими є заборгованість.

Чиновник розповів, що по всій Україні на громадські роботи вже було відправлено в цілому півтори тисячі неплатників аліментів, з ниїх три десятки —  у столиці.