Понедельник, Декабрь 10, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Бережіть голови: Україну накриють потужні магнітні бурі

З вівторка, 11 вересня, на українців чекає нова хвиля магнітних бурь, яка триватиме до кінця тижня, пише «Знай.ua» . Небезпечна вона не тільки для людей на нашій планеті. Магнітні бурі також несуть у собі загрози для космосу, передають «Факти».

Наголошується, що у разі якщо коливання дуже сильні – з ладу можуть вийти космічні супутники, а космонавти – піддатися опроміненню.

«Під час потужних сонячних спалахів ризик опромінення є навіть у авіапасажирів. Крім того, порушуються радіосигнали і зв’язок, перевантажуються лінії електропередач», — йдеться в матеріалі.

Тому і лікарі, і вчені сходяться в одному: під час магнітних бурь треба бути пильним, проте боятися їх – не варто. Замість цього краще постійно піклуватися про здоров’я, щоб катаклізми природи на самопочуття не впливали.

Календар магнітних бур на вересень 2018 допоможе вам заздалегідь підготуватися і залишатися в гарному настрої.

8–14 вересня

Це небезпечний період для гіпертоніків, сердечників. Проводьте більше часу на свіжому повітрі.

15–21 вересня

Літні люди і люди з хронічними захворюваннями повинні прислухатися до стану здоров’я. Постарайтеся більше відпочивати. Також дуже корисними будуть і релаксуючі процедури.

22–30 вересня

Магнітні спалахи слабкі. В такий період метеозалежним рекомендується пити заспокійливі чаї і приймати трав’яні ванни. Дуже важливо контролювати емоційний стан.

Що таке магнітні бурі?

Справа в тому, що Землю оточує такий щит, що оберігає планету від сонячної радіації — магнітосфера. На неї ззовні впливає сонячний вітер. У звичайних умовах тиск потоку і магнітосфери — рівне. Але під час спалахів на Сонці збільшується швидкість сонячного вітру, посилюється його тиск, а магнітосфера ніби стискається, провокуючи зміни у величинах струму. Це і є магнітна буря.

Вчені не прийшли до єдиної думки про вплив таких змін на людей або тварин. Тим не менш, лікарі відзначають погіршення самопочуття у людей, особливо — метеозалежних.