Четверг, Ноябрь 15, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Боєць батальйону «Донбас», що пройшов російський полон: Відрізали голови, знімали шкіру

Російські найманці жорстоко катували українських полонених, відрізали голови, знімали шкіру та чинили інші важкі злочини. Про це повідомив екс-боєць батальйону «Донбас» Дмитро Куліш, який пройшов російський полон, на спільній прес-конференції з СБУ та МЗС. Його слова наводить Українська правда, передає АНТИКОР.

Куліш розповів, як потрапив у полон у серпні 2014 року при виході з міста Іловайськ.

«Не всі повернулися з полону. Є випадки відрізання голів тим людям, які на відео були живі, потім вони були обезголовлені. Є випадки знімання шкіри, і багато ще звірств, які можуть підтвердити ті, хто там були», — розповів колишній полонений.

За словами бійця, одному з його побратимів бойовики вирізали серце.
«У 2014 році нашого бійця батальйону „Донбас“ російські найманці прив’язали на трос за вантажний автомобіль, тягали на тросові, потім йому вирізали серце, чому є фото- та відеопідтвердження», — розповів Куліш.

Він додав, що прикладів катувань за ці 4роки можна наводити багато, і закликав вжити заходів для попередження катувань.

«Людям, які перебувають у катівнях, найважливіша мати підтримку, знати, що їх там не кинуть. Тому у прошу вас, наскільки у вас є можливості допомогти у цій проблемі заручників і військовополонених», — підсумував Куліш.

У свою чергу голова СБУ Василь Грицак додав, що задокументовано багато факті, коли катування відбувалися на територіях РФ під керівництвом ФСБ.

«Багатьох з тих, хто катував наших бійців, нами ідентифіковано. Декого з них ми знаємо за позивними. Я переконаний, що пройде час, і ми зможемо притягнути їх до відповідальності», — сказав Грицак.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB