Вторник, 18 мая, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чи варто їсти активоване вугілля перед новорічним застіллям: відповідь Супрун

Один з поширених лайфхаків, щоб уберегтися від похмілля і швидкого сп’яніння в святковий період, потрібно з’їсти жменю активованого вугілля перед тим як пити або вже після вживання алкоголю. Чи працює цей метод? Про це розповіла Уляна Супрун в своєму Facebook, передає Сьогодні.Lifestyle.

«Вугілля працює як своєрідна губка, швидко вбирає і пов’язує речовини, наприклад, ліки або токсини. Через це токсичні речовини не встигають всмоктатися в шлунково-кишковий тракт, а потім виводяться з організму природним шляхом.

Ідея, що вугілля може зв’язуватися з алкоголем і перешкодити його потраплянню до крові, може виглядати логічно. Але жодних наукових доказів такого ефекту немає», – написала в.о. міністра охорони здоров’я України.

Насправді алкоголь дуже швидко всмоктується в шлунку і вугілля взагалі його не адсорбує. Тому заїдати алкоголь купою активованого вугілля неефективно.

Є дієвіші способи, як можна зменшити шкоду від вживання алкоголю, каже Уляна Супрун:

Пийте воду. Алкоголь має сечогінний ефект, тому поповнювати водний баланс необхідно. Пиття води допоможе уникнути дегідратації і потенційно зменшити кількість випитого алкоголю.

Не пийте алкоголь на голодний шлунок. До речі, вуглеводна їжа може допомогти зменшити інтоксикацію організму. І справляється з цим краще, ніж білкова їжа

Намагайтеся не змішувати алкоголь з газованими напоями. Алкоголь в поєднанні з ними швидше всмоктується в кров, тому можна і швидше сп’яніти. Краще поєднайте алкоголь з фруктовими соками або водою.

«Пам’ятайте, що жодна таблетка не позбавить вас від наслідків надмірного вживання алкоголю. Перевірений спосіб, щоб їх уникнути – їсти збалансовану їжу і не перебирати з кількістю алкоголю», – підкреслила Супрун.

Loading...