Среда, Ноябрь 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чиновник назвав частину українців «трохи дебільнуватими»

Державний службовець з Херсонської області у своїх коментарях у соціальній мережі Facebook висловив думку про українських переселенців з Донбасу, які розмовляють і пишуть російською мовою, передає портал «Знай.ua» . Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Голопристанської районної держадміністрації Херсонської області Юрій Яровий в коментарях у Facebook назвав російськомовних переселенців з Донбасу «трохи дебільноватими».

Яровий написав такий коментар під постом користувача Олени Татьянченко, яка розкритикувала переселенців за те, що вони продовжують відстоювати своє право говорити російською мовою. Пізніше вона приховала пост, але журналісти встигли зробити скріншоти записів.

У коментарях до публікації Юрій Яровий написав: «До мене теж такі іноді приходять за довідками. Трохи дебільноваті, не знають, як буква «і» пишеться. Гидко». Деякі учасники дискусії звинуватили державного службовця в тому, що він дозволяє собі такі висловлювання на адресу громадян України.

Раніше портал «Знай.uа» повідомляв, що переселенці розповіли про жахи життя в Україні. Згідно з останніми даними, середньомісячний дохід внутрішньо переміщеної особи ВПО) в Україні виявився меншим прожиткового мінімуму. Про це сказано у звіті Національної системи моніторингу «Ситуація з внутрішньо переміщеними особами».

З’ясувалося, що середньомісячний дохід на одного представника ВПО знизився з 2246 грн у грудні 2017 року до 2239 грн у березні 2018 року. В ході моніторингу 16% респондентів заявили, що змушені заощаджувати навіть на харчуванні. Ще 38% повідомили, що коштів їм вистачає тільки на продукти харчування. У той же час ці учасники опитування відзначили, що витрачали свої заощадження (39%), брали гроші в борг (28%) і продавали особисте майно (7%).

Ми також писали, що вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського, якого в кінці грудня 2017 звільнили з полону бойовиків ДНР, позбавили пенсії. Підставою для припинення виплати стало нібито те, що він неодноразово виїжджав за кордон. Відомо, що Козловський в Чехії зустрічався з президентом Мілошем Земаном, був у Лондоні, Брюсселі виступав у Європарламенті. Вчений намагався донести до суспільства ситуацію на Донбасі. Зараз він збирає документи, щоб виплати відновили.