Понедельник, 1 июня, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чистий четвер 2019: що не можна робити в цей день, традиції і прикмети

25 квітня православні відзначають один з найважливіших днів Страсного тижня — Великий четвер, або, як його ще називають, Чистий четвер. У цей день згадується Таємна вечеря, на якій Ісус Христос встановив таїнство Євхаристії і омив ноги своїм учням, пише «Апостроф» 

У нашому матеріалі ви дізнаєтеся, як правильно провести цей день і які заборони існують для Чистого четверга.

Що потрібно робити в Великий четвер

У цей день кожна людина повинна позбутися від усіх своїх страхів, проблем, негативних думок і грішних помислів.

Починати Чистий четвер прийнято з купання. Вважається, що вода в цей період має цілющі властивості і здатна очистити не лише тіло, а й душу. Якщо скупатися до сходу сонця, то можна зміцнити здоров’я і позбавитися від негативної енергетики. Важливо при цьому мати світлі і радісні думки.

Домагатися чистоти також слід і в оселі. Необхідно вимити підлогу, вікна, стіни, стелі, а також витерти пил і викинути все сміття. Згідно з повір’ям, так можна позбутися від усього негативу, який накопичився в будинку за весь рік.

Також у Великий четвер прийнято перераховувати гроші. І робити це потрібно три рази на день — до сходу сонця, опівдні і на заході. Вважалося, що таким чином можна зберегти і збільшити заощадження. Тільки цей обряд потрібно виконувати одному, тому спостерігати за процесом нікому з родичів не можна.

Господині в цей день випікають паски. За традицією, вранці ставлять тісто, щоб «піднімалося», а вже ввечері, після прибирання у будинку, беруться до справи. Під час цього процесу потрібно думати тільки про хороше, інакше смачних пасок не бачити.

У Чистий четвер триває Великий піст, тому не варто забувати і про обмеження в їжі. Дозволяється їсти гарячу рослинну їжу з рослинною олією.

Ну і звичайно ж, в цей день варто обов’язково відвідати храм. Увечері починається одна з найдовших служб в році, «Дванадцять Євангелій», присвячених Ісусу Христу. Ті, що прийшли до церкви стоять на ній із запаленими свічками, які за традицією намагаються не гасити до повернення додому. У Великий четвер віруючим потрібно причаститися.

Що не можна робити в Чистий четвер

— Не можна веселитися, влаштовувати вечірки і застілля.

— Не можна роздавати свої речі і позичати гроші.

— Забороняється знімати пробу з пасок, а випікати великодні ласощі не можна, поки в будинку брудно.

— Не можна відзначати весілля, дні народження і хрестини.

Прикмети Чистого четверга

— Якщо під час прибирання переставити в будинку меблі, то можна позбутися від фінансових проблем.

— Обрізати своє волосся — очистити гріхи. Тому, похід до перукаря в цей день буде дуже до речі.

— Якщо під час прибирання знайдете загублену річ — очікуйте удачу.

— Хороша, сонячна погода в Чистий четвер — провісник теплого залишку весни. Дощ говорить про те, що холоди протримаються до самого літа.

— Якщо їз храму принести страсну свічку, то вона допоможе в лікуванні найрізноманітніших захворювань.

Нагадаємо, що Страсний тиждень, або Страсна седмиця — останній тиждень Великого посту, яка йде перед найголовнішим християнським святом — Великоднем. Кожен день на Страсному тижні називається Великим і має своє значення.

Loading...