Вторник, Сентябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чому розумним часто не щастить у бізнесі

Чому інтелект може стати на заваді успішному бізнесу, а підприємницька освіта буває шкідливо для бізнесу, міркує гуру менеджменту Іцхак Адізес.

Коли моя кар’єра в консалтингу тільки починалася, я постійно був під враженням від тих людей, кого вважав геніями. Ці чоловіки і жінки – фантастичні вчені або студенти, які навчалися тільки на п’ятірки. Або надзвичайно творчі люди, які висували інноваційні ідеї. Або це люди витонченого розуму, здатні перемогти майже в будь-якій суперечці.

Я думав, що їх таланти, інтелект, креативність – це золота жила. Я почав інвестувати в них свої гроші. Я вважав, що склавши мій консалтинговий досвід і гроші і їх геніальність, ми доб’ємося великого прориву.

Все було навпаки.

Я втратив масу грошей і масу часу.

Що було не так?

Потім, коли я порівнював цих геніїв з успішними підприємцями, з якими я стикався у своїй консалтинговій практиці, я усвідомив, що ті, хто дійсно зміг заробити багато грошей, були не такими вже освідченими людьми. Ці успішні підприємці не так вже виразно висловлювали свої думки. Деякі навіть зовсім погано вчилися в школі чи університеті. Є такий жарт: відмінники працюють на хорошистів, яких купують трієчники.

Чому так? Це не логічно. Чому ці менш освічені люди стають успішними бізнесменами, а «генії» терплять повну поразку?

Мій висновок: коли ти знаєш надто багато, це заважає тобі бачити суть.

Підприємці – неординарні люди. Але вони не генії в сенсі освіченості. Вони виділяються завдяки своєму здоровому глузду. У них є талант помічати щось критично важливе. Освічені й талановиті генії схильні багато ускладнювати. Вони знають так багато, що їм часто не вдається розрізнити те, що дійсно критично важливо, що головне. Або вони генії в своїй області, але у них немає ніякої бізнес-орієнтації, здатності розуміти і оцінювати співвідношення витрат і цінності. Я виявив, що «генії» ігнорують витрати і фокусуються тільки на цінності.

І це підводить мене до спірного висновку: вивчення підприємництва МОЖЕ зашкодити вашій здатності стати підприємцем. Це не обов’язково так. Але часто так виходить.

Коли ви знаєте занадто багато, це підриває вашу здатність ризикувати. А вона вкрай важлива і необхідна для підприємця. Що найголовніше: щоб почати нову справу, потрібно бути безстрашним, а це відчуття виникає, коли у вас не дуже багато знань. Якщо ви занадто багато думаєте або занадто багато знаєте про те, чим збираєтеся зайнятися, ви, ймовірно, не візьметеся за це. Справжні підприємці кидають школу або навчаються на трійки.

Якщо у вас дуже талановитий син або дочка, які прекрасно малюють, у яких неймовірний талант, ні за що не відправляйте їх в школу мистецтв. Там знищать їх талант. Їх навчать, як правильно і як неправильно – до такої міри, що вони почнуть малювати те, що в школі вважають правильним, а не те, що підказує їм талант.

Колись у мене з’явилася собака, доберман-пінчер, і я купив книгу під назвою «Навчання добермана». Перша ж сторінка здивувала мене. Там говорилося: «Не навчайте собаку нападати». Я став читати далі, щоб зрозуміти, чому.

Припустимо, ви натренували собаку нападати на людину, яка піднімає руку загрозливим чином. Як тільки до вас в гості зайде італієць – а вони люблять активно жестикулювати під час розмови – собака може на нього напасти.

Чому? Тому що ви не дали собаці використовувати її вбудовану інтуїцію. Ви перепрограмували її.

Те ж саме може статися з художником. Школа втручається в його інтуїтивний талант, і тепер студент малює так, як вважає за потрібне «істеблішмент», він виробляє щось загальноприйняте, хоча міг би створювати щось виняткове.

І я впевнений, що так само буває з підприємцями. Коли вони знають занадто багато, це переконує їх не йти на ризик. Люди з підприємницькими талантами знають мало, але інтуїтивно відчувають, що правильно, а що ні. У них немає страху, тому що немає занадто великого запасу знань. Але з іншого боку, те, що допомагає їм почати бізнес, стає причиною їх подальшого провалу. Брак знань, недолік системного погляду на підприємство в результаті може привести до банкрутства. Вони приймають рішення на ходу, і недолік страху призводить до занадто ризикованої поведінки. Вони можуть втратити все. Вони можуть почати свою справу, але не можуть керувати нею.

Для управління потрібен більш витончений, навчений лідер. Така людина не в змозі відкрити свою справу, але вона може дуже ефективно управляти бізнесом. Підприємець же може почати бізнес, але часто погано ним керує.

«Ира, вы пришли в политику с «Батькивщиной». Порошенко не было, когда мы вызволяли вашего мужа», — в Раде произошла перепалка Кужель и Луценко

В Раде произошла перепалка между представителем президента в ВР Ириной Луценко и народным депутатом от фракции «Батькивщина» Александрой Кужель, передает АНТИКОР

Также фракция «Батькивщины» отказалась принимать участие в дальнейших голосованиях в связи с тем, что спикер ВР Андрей Парубий прокомментировал частые отсутствия некоторых депутатов в зале, среди которых и лидер фракции Юлии Тимошенко.

Так, Ирина Луценко, выступая с трибуны парламента, заявила, что позиция Юлии Тимошенко в 2008 году стала одним из факторов того, что Украина не получила Плана действий по членству в НАТО.

«Во время своего визита в Брюссель незадолго до саммита Альянса Тимошенко проигнорировала директиву тогдашнего президента Ющенко и не посетила штаб квартиру НАТО, чтобы подтвердить решение Киева на вступление», — заявила Луценко

Она также напомнила, что после этого Тимошенко предложила провести референдум по вступлению в НАТО. И эту же идею предложила в 2010 году.

«Идея референдума продолжается и по сегодняшний день. Члены ее фракции буквально несколько недель назад заявляли о референдуме, чтобы выявить желание украинского населения», — заявила Луценко.

После этого слово взяла Кужель, которая обратилась к БПП и Луценко:

«Гавкают Моськи, когда слон идет. Вы целый день гавкаете не «Батькивщину». Мы понимаем, вам «Оппоблок», все другие – на душу, а вам только мешает «Батькивщина». Ира, вспомните, вы пришли в политику вместе с «Батькивщиной». «Батькивщина» одна стояла рядом с вами, Порошенко не было, когда мы вызволяли вашего мужа. Боженька все видит».

Кужель также заявила, что спикер Парубий нарушает регламент, комментируя отсутствие Тимошенко в зале.

Через некоторое время выступил нардеп от «Батькивщины» Алексей Рябчин, который заявил, что его фракция отказывается голосовать за любые законопроекты, пока Парубий не принесет свои извинения.

В Крыму началась массовая паника

Красноперекопск, что в аннексированном Крыму, накрыл кислотный туман. У людей паника, они не знают, что делать. Об этом пишут жители города в сети. Соответствующую информацию с фотографиями опубликовал в Twitter блогер RoksolanaToday&Крым‏, передает АНТИКОР

«Не знаю остались ли еще в городе люди, которые верят, что город сегодня накрыл туман. Ага. Туман. На ярком солнце и совершенно сухой, просачивается в помещение сквозь щели, а при открытом окне заполняет всю комнату», — говорят кримчане.

По их словам, от кислотного тумана у людей текут слезы и сопли, горло болит и отекает как при начале ангины, болит и кружится голова, появляется кашель. По горячим телефонам отвечают, что это обычный туман. «Конечно мы здесь привыкли к химии, но такого раньше не было. Каждый житель города умеет отличить запах брома от аммиака и сероводорода, но это всегда было кратковременно, а аммиак и сероводород дальше завода не распространялся. Люди давайте хоть что-то делать, звонить по всем телефонам. Иначе вся эта история очень плачевно закончится», — паникуют местные жители. «Кислотный туман похож на обман…. Похож на обман серный туман-похож на обмаааааааан… Яни Капу паникует, вчера накрыло», — написала RoksolanaToday&Крым.

Шойгу публично пригрозил потопить все американские корабли

Кроме Украины, которую уже начинает трясти накануне выборов, напряжение стремительно растет в Сирии. Впервые министр обороны России Сергей Шойгу публично позволил себе угрозы в сторону США, пишет АНТИКОР

Глава минобороны РФ заявил, что, если Вашингтон только вздумает атаковать Сирию, тут же получить ответную реакцию российской стороны – американские корабли, как источники угрозы, будут поражены. Важно отметить, что Россия сознательно идет на провокацию в Сирии, готовя группировки наемников, задача которых будет – спровоцировать конфликт.

США уже заявили, что в случае применения химического оружия они будут открывать огонь без предупреждения. Не исключено, что Москва прибегнет снова к провокации чужими руками – даст команду армии Асада ударить химическим оружием, чтобы окончательно выбить повстанцев. В ответ западная коалиция во главе с США нанесет удар.

Как заявил профессор Академии военных наук Сергей Судаков, Россия прекрасно понимает, что удар Запада по войскам Асада может быть нанесен только с авианосных соединений, субмарин и при помощи ударного воздушного флота. Москва надеется на тройственный залп, с помощью которого удастся отправить на дно моря все американские корабли, с которых будут осуществлены ракетные удары.