Четверг, Сентябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чому український бізнесмен вирішив будувати завод не в Україні, а у Чехії

Не секрет, що до нашої групи входить завод Temac в Чехії. Він знаходиться в Zverinek, район Kolin, 50 км від Праги.

Кілька слів про Чехію. В 2017 рік, за даними МВФ, ВВП на душу населення, враховуючи паритет купівельної спроможності, склав 35512 доларів на людину.

Це номер один показник їз країн колишнього соцтабору. Чехія має багато привабливих місць для туризму: Прага, Карлові Вари, Маріанські Лазні, Подебради, гори Карконоші та ін. У них потужне сільське господарство.

Але основа економіки – промисловість. В радіусі 60 км від нашого підприємства розміщені два автомобільних завода.

Перший – Skoda в Млада Борислав (випускає понад 600 тисяч автомобілів в рік). Оборот всього концерну Skoda 16,5 млрд євро. (Крім Чехії, заводи в Словакії, Росії, Індії).

Другий –Toyota Peugeot Citroën в Коліні (300 тисяч автомобілів в рік). 99% автомобілів цього заводу експортується за межі Чехії, 80% комплектуючих виробляється в Чехії, а оборот 2,5 млрд.євро.

Країна з населенням 10,5 млн, лише в регіоні Колін, випускає автомобілів більше, ніж вся автомобільна галузь країн колишньго радянського союзу разом узятих.

Ми почали шукати земельну ділянку, для переносу існуючого заводу і для будівництва нового цеху з виробництва теплозахисних екранів.

На фото видно білборд, на якому відмічено, яку ділянку ти можеш отримати для будівництва фабрики (такі біл-борди в кожному районі Чехії!). Я помітив, що землю можеш отримати навіть на полі, де росте пшиниця. Коротка розмова з працівником Kolin Industrial park:

– Петер, коли можна оформити цю землю?;

– Костя, завтра;

– Як завтра? Як можна взагалі переоформити сількогосподарські землі?;

– Костя, для Чехії головне будувати заводи, а пшеницю ми купимо у тих, хто її вирощує.

Кілька слів чому цех плануємо будувати в Чехії, а не в Україні:

1. Земля дешевши, як мінімум в 2 рази, оформлення –1 місяць;

2. Підведення комунікацій за рахунок індустріальних парків. Парк будує трансформаторну підстанцію, очистні споруди!, підводить всі комунікації;

3. Електроенергія на 15% дешевша, ніж в Україні, хоча Трібо сплачує по 1 класу;

4. Кредитна ставка 1,5 %;

5. За 2017 рік виробили 1,45 млн.авто. Об’єм експорту автомобілів понад 25 млрд євро. Кожні 23 секунди в Чехії виробляється один автомобіль.

А в Україні… галузь померла. Я не знаю, хто приймав рішення по автоЗАЗу, але за ним під лід пішли всі суміжники. Одна ситуація в Мелітополі чого вартує!

Подивимося на табло: номінальне ВВП Чехії 180 млрд.євро (населення 10,5 млн. чол), що в 2,2 рази більше ніж в Україні.

Звичайно, країна, яка виробляє легкові авто, вантажні авто, мотоцикли, трамваї, потяги, турбіни, навіть каучук (в Україні не виробляється взагалі, хоча у нас 6 нафтопереробних заводи) – щиро запрошує всіх на свої екскурсії. Чудові готелі, колоритні ресторани, смачна їжа, гостинні люди, багата історія – від душі рекомендую!

Костянтин ЄФИМЕНКО

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Мать шести дочерей и четырех сыновей повесилась в сарае села под Киевом

Многодетная мать в селе Бобрик в Киевской области свела счеты с жизнью. 37-летняя Любовь Нижник, мать шести дочерей и четырех сыновей, повесилась в сарае, передает  СТРАНА с ссылкой на ТСН.

Ее нашли дети, которые в это время играли во дворе. Почему мать с десятью детьми решилась на этот шаг — свои версии селяне рассказали журналистам. В селе рассказывают, что самоубийца якобы была беременна одиннадцатым ребенком.

Ее родственники не хотят общаться со СМИ. За час до смерти женщины, по словам соседей, они слышали, как она ссорилась со своим сожителем. Сейчас обстоятельства трагедии выясняются.

Ее нашли дети, которые в это время играли во дворе. Почему мать с десятью детьми решилась на этот шаг — свои версии селяне рассказали журналистам. В селе рассказывают, что самоубийца якобы была беременна одиннадцатым ребенком.

Ее родственники не хотят общаться со СМИ. За час до смерти женщины, по словам соседей, они слышали, как она ссорилась со своим сожителем. Сейчас обстоятельства трагедии выясняются.

Видео: youtube.com/

Меркель позвонила Путину по поводу Украины

Президент России Владимир Путин и канцлер Германии Ангела Меркель обсудили вопрос регулирования конфликта на Донбассе. Как сообщили на сайте Кремля, телефонная беседа состоялась по инициативе Меркель, передает СЕГОДНЯ

Они сошлись на необходимости продолжать встречи в «нормандском формате» и дальше следовать заключенным в 2015 году «Минским договоренностям-2».

Путин также выразил озабоченность в связи с последствиями убийства главаря так называемой «ДНР» Александра Захарченко.

Кроме того, лидеры обсудили и другие вопросы: деэскалацию насилия в сирийском Идлибе и негативные тенденции на мировых финансовых рынках.

«Вони не розуміють, українці — їх не буде, але через них загинуть мільйони росіян», — кремлівський блазень Жириновський пробив дно дна новим маразмом

Одіозний депутат та лідер ЛДПР Володимир Жириновський відзначився черговим прокремлівським маразмом. Про це повідомляють ЗМІ, передає Знай.ua.

Сам політик заявив, що війною в Україні американська влада намагається спровокувати «величну» Росії на початок Третьої світової війни, яка вестиметься чужими руками.

Крім того, скандальний політик сприйняв її за передумову до Третьої світової війни.

«Вони (Захід. — Ред.) підуть на Третю світову війну, але чужими руками. І українці цього не розуміють, що вони — гарматне м’ясо! Один із американських політологів сказав: «Зараз ми зробимо найпідліше для росіян! Щоб у російському цивілізаційному світі росіяни вбивали один одного!». І вони це зробили!», — заявив політик.
Крім того скандальний російський політик заявив, що українці виступапють лише знарядям у руках американської влади для знищення мільйонів росіян. Більше того він додав, що така ж ситуація і з участю російський віськовий у бойових діях на території Сирії, попри те, що кадровий військових туди відправив сам прездент Росії Путін.

«Вони не розуміють, українці — їх не буде, але через них загинуть мільйони росіян! Зараз це зроблено — щоб усередині «русского міра» цю війну влаштувати, а Близький Схід, так би мовити, — друга сцена. Або там запалає, або там», — в істериці прокричав Жириновський, намагаючись залякати публіку страхітливим кремлівським міфом.

Разом з тим варто відзначити, що скандальний російський політик, лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що Україна так заборгувала Росії, що розплатитися зможе лише в тому випадку, якщо «над Києвом зав’ется прапор РФ».

Крім того Жириновський поскаржився на те, що Україна заборгувало величезну суму Росії. Більше того він заявив, що при розпаді радянського союзу Україні дісталась величезна кількість землі, яка має належати Росії.

«Україна повинна нам набагато більше, ніж 3 млрд. Це борг лише по одному кредиту, а скільки млрд вони отримали від Росії через величезні знижки на газ? Скільки вони заробили на газовій трубі, що йде по їхній території? Адже шантажували всю Європу в 2010 році, коли крали газ! А територія? У 1991 році Україна отримала величезну територію, включаючи десятки тисяч квадратних кілометрів російської землі», — Володимир Жириновський.

Бійка Жириновського на мирному мітингу