Суббота, Сентябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чорти із тихого болота

Ловля риби в мутній воді: як на Херсонщині «оновлюють» Рибний патруль!

Начальник Держрибагенства у Херсонській області перетворив свою установу на кишенькову мафію, пише Хайзер

В України — феодальний устрій. Інакше не поясниш, чому кожен начальник веде себе як князь, будує особистий палац з високою огорожею, має велетенські угіддя, а також набирає власну армію.

Яскравий приклад: Роман Педченко, начальник управління Державного агентства рибного господарства України у Херсонській області.

Історія становлення Педченка, або рибний майдан Майдан проти браконьєрів

Активісти Херсонщини вже другий рік борються за те, щоб ліквідувати стару рибоохоронну структуру і створити нову, призначивши туди на основі конкурсу керівництво і інспекторів, які раніше не працювали в рибній охороні, а також мають не заплямовані біографії.

Від швидкості запуску Рибоохоронного патрулю залежить розвиток галузі рибного господарства області, та можливість працювати в інтересах людей і держави.

Ще в 2016 році була запущена реформа щодо створення Рибних патрулів. На Херсонщині робота цього органу була заблокована на півтора року — 31 жовтня 2016 року Київський адміністративний суд наклав заборону на оприлюднення результатів конкурсу. Причина – скарга одного з учасників конкурсу.
Та у 2017 році суд нарешті розблокував результати конкурсу і в березні 2018 новий керівник Рибного патруля — депутат Херсонської облради від Радикальної партії Роман Педченко приступив до виконання своїх обов’язків.

Рибна мафія по-новому

Втім, на цьому проблеми захисту Дніпра від браконьєрів та розвитку рибної галузі області, насправді, тільки починалися. Новий керівни к Рибного патруля Роман Педченко став проводити сумнівну кадрову політику.

До речі, самого Педченка підозрюють у зловживанні службовим становищем під час роботи в облраді та порушенні антикорупційного законодавства. Під час голосування за призначення його на посаду керівника до комунальної установи з капітального будівництва, він не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів.

А це порушення: ст. 25, 28 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 364 КК України «Зловживання владою та службовим становищем».

Біографії членів оточення нового керівника Рибного патруля вражає.

Один з найближчих соратників – Анатолій Джурмій, який має сумнівну біографію, на протязі 2016-2018 років дуже вміло організовував акції протесту проти колишнього керівництва Херсонської рибохорони, так звані «Рибні майдани» і всіляко просував інтереси Романа Педченка, насправді захищаючи власний інтерес.

Анатолій Джурмій — до 1 червня 2018 року обіймав посаду громадського інспектор а з охорони довкілля Херсонської області, також пан Анатолій очолює оперативний штаб з боротьби з браконьєрством в Херсонській області.

Використовуючи свої статуси громадського інспектора екоінспекції та борця з корупцією в рибній галузі, під виглядом палкої боротьби з браконьєрством та колишнім керівництвом рибоохорони влаштував банальний перерозподіл браконьєрів на водоймах Херсонщини та пере направив корупційні потоки до «нового» керівництва області.

З інсайдерських джерел надійшла інформація, про можливого родича даного діяча — Джурмія Олексія Анатолійовича, який з 2008 року знаходиться в міжнародному розшуку за незаконне поводження зі зброєю або вибуховими речовинами.

В підтвердження цьому можуть свідчити результати конкурсного відбору до рибоохоронного патруля Херсонщини та лист працівників Служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП “Нижньодніпровський”, в якому зазначено, що за незначну винагороду — якихось 500 доларів — можна пройти конкурсний відбір до рибпатруля.

І що набирають туди не аби кого, а знаних браконьєрів. Які, до речі, раніше працювали тими ж громадськими інспекторами екоінспекції, Херсонрибохорони або в державній охороні природно-заповідного фонду НПП “Нижньодніпровський”.

Отже про героїв…

Сергій Зима – колишній начальник дільниці в Херсон рибоохороні — в 2011 році притягувався до кримінальної відповідальності за ст.364ч.3; ст.249ч.1 ст.263ч.1 ККУ – а саме отримання хабаря, за фришування браконьєрів та не притягнення їх до відповідальності за влаштований безлад на водоймах Херсонщини.

Олександр Ломакін — до призначення в рибоохоронний патруль займав посаду майстра з охорони природи в НПП «Нижньодніпровський», де зарекомендував себе як організатор браконьєрських оборудок.

Хоча й не дивно, в 2009 році він притягувався до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 190 ККУ «Шахрайство» та ч.1 ст. 367 ККУ – «Службова недбалість», значиться в банківській базі даних , як шахрай.

Ломакін — співзасновник комерційної структури — ТОВ « Борисфен-СП» , яка серед іншого займаєт ься морським і прісноводним рибальством, діяльністю ресторанів. Він також співзасновник Б О «Благодійний фонд Відрада 2000», яке, не виключено, слугує йому прикриттям для відмивання коштів.

Андрій Мірошниченко — новопризначений головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» у Херсонській області — відомий браконьєр «Мирон», який прославився неабияким хистом в незаконному рибному промислі.

Підтвердженням цьому є дані з відкритих реєстрів, де він значиться як співзасновником низки комерційних підприємств на Херсоншині. Приміром, ТОВ «ГРАНТ-ФОНД» займається будівництвом водних споруд і пасажирським водним транспортом. Також засновник ПП «ЮВЕНТА-ПРОМЕТ», і ПП «АРСІЯ-СТІЛЛ».

Валерій Карпенко — взагалі унікальний персонаж. З моменту отримання вищої освіи не має жодного офіційного місця працевлаштування. А хоча, навіщо, якщо рибне браконьєрство може забезпечити рівень життя, набагато вище середнього, а він в Херсонській області, знаний браконьєр.

У 2012 р. тричі порушував природоохоронне законодавство, а саме: 2 рази по ч.4 ст.85 КуПАП (грубе порушення правил рибальства « браконьєрство» та у відповідності до ст. 249 ККУ (незаконний рибний промисл ) проти нього порушувалось кримінальне провадження, та у 2013 році знову «корумпованою рибоохороною» був притягнутий до відповідальності за ч.4 ст. 85 КуПАП «Браконєрство».

Але це не завадило Педченку призначити його з 1 червня 2018 року на посад у головного державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» управління Державного агентстварибного господарства України у Херсонській області.

Валерій Шулешко — з червня 2018 року займає посаду провідного державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів Рибоохоронний патруль управління держрибагенства у Херсонській області.

До того працював у НПП «Нижньодніпровській» заступником начальника Олешківського району. Під час роботи встиг показати свій запальний характер, використавши табельну зброю проти своїх колег. За одним з таких випадків, який поніс нанесення тілесних ушкоджень, правоохоронцями проводиться слідство, зброя вилучена.

Даний список, звичайно не міг бути без присутності близьких родичів та активних лобістів рибних бригад. Представниками даного напрямку стали Сидоренко та Досенко.

Не зрозуміло, чи Роман Педченко не знав цих фактів, чи свідомо робить призначення, користуючись репутацією «борця» з корупцією?

Чи буде покладено край корупції у рибному господарстві?

Спробам нових-старих корупціонерів знову зайняти провідні посади у владі намагаються завадити місцеві жителі. Вони звернулися до голови Держрибагенства України, Ярослава Бєлова зі скарго ю (всього 42 підписи), де детально описали про всі «подвиги» нинішнього керівництва рибного господарства на Херсонщині.

Як зазначено в листі, є інформація, що деякі так звані громадські діячі , які вважають своєю особистою заслугою призначення Педченка , робили це не тому, що хочуть викорінити корупцію і браконьєрство і захистити Дніпро.

Все це робилося задля того, щоб потім хабарники і корупціонери могли знову повернутися до таких прибуткових для себе посад у рибному господарстві.

Тепер « активісти» за 500 доларів обіцяють допомогу в проходженні конкурсу на посаду інспектора Рибного патруля, яких буде близько 50.

Таким чином, до нової структу ри вже потрапили Сергій Зима, В.Ковтун, що мають судимості за браконьєрство, браконьєр Мірошниченко і їхні близькі родичі – В.Сидоренко і О.Досенко . На черзі – Шулешко , який не раз нападав зі зброє ю на своїх колег, щодо нього проводиться досудове слідство, Ломакін і Лозенко, яких також підозрюють у браконьєрстві.

«За таких умов сподіватися на зрушення питання посилення охорони природних ресурсів у Херсонській області не доводиться, а рибоохоронний патруль замість реальної реформи ризик ує перетворитися на фарс і посміховисько», — зазначають автори листа.

Жителі Херсонщини просять керівництво Державного агентства рибного господарства України звернути увагу на кадрову політку Педченка, перевірити умови і критерії відбору нових патрульних і висловлюють надію, що втручання керівництва органу не дозволить потрапити до Рибного патруля непорядним людям.

На жаль, можна констатувати лише те, що реформи не тільки не призводять до обіцяних результатів, а й їх вміло використовують колишні чиновники, щоб далі прокручувати корупційні схеми. Приклад окремо взятого Рибного патруля в Херсонські області – тому яскраве свідчення. Про це стало відомо лише завдяки не байдужим місцевим жителям.

Але, вочевидь, про багато інших випадків не тільки в рибній галузі громадськість не знає. Виникає закономірне питання: чи це дійсно недосконалість реформ, чи таким чином державне керівництво прикриває старі корупційні схеми? Відповіддю і лакмусовим папірцем стане перегляд призначеного вже Романа Педченка і його нових кадрових призначень у Рибному патрулі на Херсонщині.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Какао, плед і кіно: ТОП-5 найкращих фільмів про осінь

Осіння пора викликає ностальгію, ліричний настрій, сонливість і бажання забратися під ковдру десь до березня. Щоб трошки відпочити від суєти пропонуємо влаштувати собі кіновікенд, зануриться в атмосферу романтики і, можливо, трагізму, яка просякнута кавою і какао. Список осінніх фільмів вам стане в нагоді, передає Сьогодні.Lifestyle.

«Осінь в Нью-Йорку»

Зоряний дует Річард Гір і Вайнона Райдер – те, що потрібно холодного осіннього вечора. Успішний бізнесмен, власник ресторану і бабій Вілл Кейн заради розваги знайомиться з 22-річною Шарлоттою, яка годиться йому в дочки. Шарлотта повідомляє йому, що їй залишилося жити приблизно рік – через хворобу серця. Вона змирилася з цим і категорично відмовляється від операції. Для Вілла почуття сильніше скороминущості і він знаходить хірурга і вмовляє Шарлотту погодитися на операцію.

«Будинок біля озера»

Хочете формулу хорошою романтичної мелодрами? Ось вона: Кіану Рівз, Сандра Баллок, будинок на березі красивого озера і трошки чудес. Доктор Кейт Форестер покидає свій незвичайний будинок біля озера і переїжджає. Йдучи, Кейт залишає в поштовій скриньці лист, який повинен отримати новий мешканець будинку. У будинок вселяється талановитий архітектор Алекс Вайлер. Він пише лист у відповідь Кейт. Але з листів один одного вони з’ясовують, що живуть в абсолютно різний час.

«Останній вересень»

Це британське кіно. Південна Ірландія, 20-ті роки ХХ століття, епоха заходу британського правління. У маєтку аристократи Річард Нейлор з дружиною леді Мірою доживають свій вік, а в повітрі носиться бунтівний дух звільнення – кривава битва проти спеціального підрозділу британської армії, сформованого для придушення IRA. Здавалося б, два світи, що зіткнулися, не можуть мати нічого спільного, але любов руйнує всі межі. У юної леді з вищого світу, племінниці Нейлор, і простого британського солдата немає перешкод для шаленого кохання, що розгорілося цими вересневими днями.

«Мої чорничні ночі»

Цей фільм ідеально підходить для перегляду холодними дощовими вечорами. Історія двох людей, розмова яких змінює їх життя. Елізабет (Нора Джонс) знаходиться в розпачі, дізнавшись про зраду коханої людини. Намагаючись заспокоїтися, вона виливає душу власнику найближчого кафе Джеремі (Джуд Лоу). Всього одна розмова, кілька пильних поглядів, чорничний пиріг з морозивом, і ось уже народилася нова історія кохання. Але не варто поспішати. Череда наступних подій багато про що змусить задуматися і Елізабет, і Джеремі.

«Ханна і її сестри»

Цінителі гарного кіно важко представляють осінь без фільмів Вуді Аллена. Історія починається в день Подяки і закінчується через рік. Протягом цього часу героїнь чекають любов, втрати, розчарування і гумор американського постановника. Це ідеальне поєднання комедії та драми, де досліджуються криза середнього віку, романтичний сплеск нових почуттів і небезпеки самообману. Якщо весна – це сезон поновлення, то осінь – безумовно, сезон змін.

Підвищення пенсій в Україні: кому та коли піднімуть виплати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в наступному році навесні буде проведена індексація пенсій. У проект державного бюджету України на 2019 закладено збільшення фінансування пенсій на 139 млрд грн. Про це Володимир Гройсман повідомив у парламенті, передає «Знай.ua» .

Вже з 1 березня, за словами прем’єр-міністра, буде проведена індексація пенсій. На виплату пенсій українцям в бюджеті закладено плюс 139 млрд грн, а також 27 млрд грн на виплату пенсій військовослужбовцям.

При цьому раніше стало відомо від Міністерства соціальної політики, що соціальні виплати працюючим пенсіонерам скасовувати не будуть.

В 2018 році з 1 липня мінімальна пенсія в Україні виросла на 4,5% до 1435 гривень. Вже з 1 грудня, згідно з бюджетом, відбудеться наступне підвищення пенсійних виплат. Так, віце-прем’єр Павло Розенко повідомив, що мінімальний розмір пенсії становитиме 1,5 тисячі гривень.

Раніше повідомлялося, що українці, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку, можуть чекати значної надбавки до пенсії 1-го березня 2019 року.

«Для забезпечення індексації пенсії щорічно проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати», — йдеться в законі про пенсійне забезпечення.

Осіннє рівнодення-2018: що не можна робити в цей день

23 вересня – День осіннього рівнодення-2018. У цю добу тривалість дня і ночі однакові. А ось після нього світловий день починає скорочуватися, а ночі, навпаки, ставати довшими. Сайт Сегодня.Lifestyle пише про прикмети і забобони на День осіннього рівнодення, а також про те, як правильно провести свято.

Починаючи з дня осіннього рівнодення, в північній півкулі Землі день почне потихеньку спадати, а ночі, навпаки, будуть ставати все довшими. Так триватиме до середини грудня, дня зимового сонцестояння. А в південній півкулі в день осіннього рівнодення починається астрономічна весна.

Подякуйте Богу за все хороше, що у вас було в цьому році, за те, чого ви зуміли досягти за все позитивні моменти і радості, які надавали вам впевненості і сил для руху вперед. 23 вересня можна і потрібно загадувати бажання, енергія рівнодення посприяє їх виконанню.

Що не можна робити у свято 23 вересня

Не варто починати нові справи. Краще приділити час своєму здоров’ю, душевному настрою і розслабитися.

У цей день не можна лаятися, щоб не злякати щастя і благополуччя, яке природа посилає кожному. Сварки тільки руйнують магічне настрій цього свята.