Воскресенье, Ноябрь 17, 2019
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

День батька-2019: коли відзначають в Україні та що відомо про свято

У неділю, 16 червня, в Україні вперше офіційно відзначатимуть День батька. Це свято не в числі і його дата була затверджена зовсім нещодавно. OBOZREVATEL зібрав інформацію про цей день та передумови його створення.

18 травня 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко підписав Указ про щорічне відзначення Дня батька у третю неділю червня.
День батька в Україні з 2019 року відзначатимуть у третю неділю червня

Раніше ж це свято в Україні не мало офіційної дати та відзначалося, як «Всенародний день батька» за пропозицією деяких міністерств, релігійних і громадських організацій – у другу неділю вересня чи третю неділю червня.

Варто зазначити, що ухвалення офіційної дати святкування Дня батька в Україні має на меті популяризувати сімейність, а також стати одним із елементів, які допоможуть формувати відповідальне батьківство й материнство.

Аби якось віддячити своєму батькові, Сонора звернулася до міськради та запропонувала запровадити день для вшанування батька. Там її підтримали. Так, вперше це свято відзначили 19 червня у декількох містах штату Вашингтон. Трохи більш ніж через 50 років свято почали відзначати вже на національному рівні. У США цього дня з боку серця прикріпляють троянду на знак безкінечної любові до батька. Червона троянда – символ того, що тато живий та здоровий, а біла означає, що його вже немає.

Згодом традицію святкування Дня батька перейняли Іспанія, Португалія та Італія. В цих країнах батьків вітають у березні. Естонія, Швеція і Фінляндія святкують у листопаді, а Болгарія – в грудні.

Loading...