Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

День Незалежності 2017: скільки вихідних дадуть українцям

Україна 24 серпня відзначати 26-річницю незалежності. Це одне з найбільш значущих державних свят і українці в честь цього отримають додатковий вихідний день.

Знаменна дата символізує історичну волелюбність українського народу, його єднання і віру в державу.

У 2017 році День Незалежності припадає на четвер. Через це українці отримають додаткові вихідні, пише znaj.ua.

Перелік святкових та вихідних днів в країні встановлює стаття 73 Кодексу законів про працю України. Відповідно до розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2017 році», вихідні на День Незалежності будуть тривалими — з 24-го по 27 серпня. Але відпрацьовувати додатковий відпочинок доведеться в суботу 19 серпня.

Крім того, частина роботодавців зробить скороченим робочий день напередодні свята.

Спочатку День незалежності України планувалося відзначати 16 липня. У цей день в 1990 році Верховна рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, а також постанову «Про День проголошення незалежності України».

Свято вже навіть встигли один раз відзначити за старою датою. Сталося це в 1991 році. Але 24 серпня 1991 року та ж Верховна рада УРСР прийняла «Акт проголошення незалежності України», що й ознаменувало нову дату святкування, актуальну й до сих пір.

Традиційним в Україні до Дня Незалежності стало проведення військового параду, мета якого показати всю міць і силу модернізованої української армії. В цей час весь центр Києва і безлічі інших міст забарвлюється в кольори національного прапора.

У 2016 році, крім параду, влаштовували різного роду патріотичні флешмоби та тематичні виставки квітів. 2016 рік також відзначився рекордом. У Національному музеї народної архітектури розгорнули найбільший в світі прапор України. Його зібрали з безлічі живих квітів.

Після всіх офіційних подій в містах проводять розважальні заходи — концерти, фестивалі та світлові шоу. Традиційно наймасштабніші виступи музикантів влаштовують в Києві.