Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

День святого Андрія 13 грудня: як гадати і що не можна робити

13 грудня, відзначається свято святого апостола Андрія Первозванного. «Обозреватель» вирішив згадати історію свята, його традиції і прикмети.

За євангельським переказом, Андрій, родом з Віфсаїди (Галілея), був найближчим учнем пророка Іоанна Предтечі, який хрестив Ісуса Христа. Святий Іоанн сам направив майбутніх апостолів Андрія Первозванного і Іоанна Богослова до Ісуса, вказавши, що він є Агнець Божий.

Андрій першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого брата Петра. Тому апостола Андрія і називають Первозванним.

Після зішестя Святого Духа на апостолів святий Андрій вирушив проповідувати в східні країни. Пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, узбережжя Чорного моря, Крим, Причорномор’я і по Дніпру піднявся до того місця, де тепер розташований Київ.

Як свідчить давньоруська «Повість временних літ», у Київських гір апостол Андрій сказав, що були з ним: «Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде місто велике, і Бог спорудить багато церков». Апостол піднявся на гори, благословив їх і поставив на вершині хрест.

Потім святий продовжив свій шлях по Дніпру і дістався до поселень слов’ян, де був побудований Новгород. Звідси він пройшов через землі варягів до Риму і знову повернувся у Фракію, де в невеликому візантійському селищі — майбутньому могутньому Константинополі — заснував християнську Церкву.

На своєму шляху Первозванний апостол зазнав багато печалей і мук від язичників — його виганяли з міст, били. Але і багато чудес Господь явив через учня Свого.

Апостольський шлях святого Андрія завершився в грецькому місті Патри, де в 62 році він був розп’ятий на хресті, що мав форму літери «Х» .

Традиції Дня святого Андрія

Андрія з нетерпінням чекали всі незаміжні дівчата, адже саме в ніч на 13 грудня за новим стилем було прийнято ворожити на судженого-рядженого.

В цей день всі незаміжні моляться Андрію Первозванному, щоб він подарував їм гарних наречених.

Читай продолжение на следующей странице