Четверг, Сентябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Івана Купала 2018: чого категорично не можна робити в наймістичніше свято

7 липня слов’яни відзначають одне з наймістичніших та загадковіших свят — Івана Купала. Люди в давнину вірили, що саме цього дня на світ виходить вся лісова нечисть — відьми, змії, водяні, русалки, перевертні, а відьми можуть літати. Існує багато традицій щодо святкування Івана Купала. Також не менше існує й заборон, що цього дня категорично робити неможна, передає портал «Знай.ua» .

Відзначається, що на Івана Купала прийнято проводити масові заходи, відтворювати автентичні обряди. Є цілий ряд негласних правил і звичаїв святкування.

Чого не можна робити

У ніч на Івана Купала не можна спати і купатися, щоб уберегти себе від лісової нечисті. Дітям, людям похилого віку та вагітним жінкам варто триматися від води якнайдалі. Це принесе розруху й бідність.

Не варто продавати, віддавати, займати будь-що, а також піднімати випадково знайдені гроші, — вважається, що через це сім’я може збідніти.

На Івана Купала прийнято розпалювати вечірній очищающий багаття, стрибати через нього. Якщо жінка відзначала свято, але не прийшла до багаття, то вважалася відьмою.

Крім іншого, в святкову ніч шукають міфічний цвіт папороті, який за переказами має сильні лікувальні і цілющі властивості, а також може принести тому, хто його зірве, щастя, знання, порятунок від злих сил, чарівність.
Вважалося, що у відьом зберігається вода, що кипіла з попелом купальського вогню. Березневі нею на себе на Івана Купала, відьма могла літати.

Що потрібно зробити до Івана Купала

Напередодні Івана Купала прийнято було чистити криниці. 5 липня на Євсеїв день колодязь не в якому разі не повинен бути брудним напередодні Івана Купала – це вважається великим гріхом. Так, потрібно почистити свої колодязі, тому що Євсеїв день є найбільш сприятливим днем для цього. У такому випадку вода в колодязі буде особливо чистою і здоровою.

Дивіться: Івана Купала. Як правильно ворожити на свято

Меркель позвонила Путину по поводу Украины

Президент России Владимир Путин и канцлер Германии Ангела Меркель обсудили вопрос регулирования конфликта на Донбассе. Как сообщили на сайте Кремля, телефонная беседа состоялась по инициативе Меркель, передает СЕГОДНЯ

Они сошлись на необходимости продолжать встречи в «нормандском формате» и дальше следовать заключенным в 2015 году «Минским договоренностям-2».

Путин также выразил озабоченность в связи с последствиями убийства главаря так называемой «ДНР» Александра Захарченко.

Кроме того, лидеры обсудили и другие вопросы: деэскалацию насилия в сирийском Идлибе и негативные тенденции на мировых финансовых рынках.

«Вони не розуміють, українці — їх не буде, але через них загинуть мільйони росіян», — кремлівський блазень Жириновський пробив дно дна новим маразмом

Одіозний депутат та лідер ЛДПР Володимир Жириновський відзначився черговим прокремлівським маразмом. Про це повідомляють ЗМІ, передає Знай.ua.

Сам політик заявив, що війною в Україні американська влада намагається спровокувати «величну» Росії на початок Третьої світової війни, яка вестиметься чужими руками.

Крім того, скандальний політик сприйняв її за передумову до Третьої світової війни.

«Вони (Захід. — Ред.) підуть на Третю світову війну, але чужими руками. І українці цього не розуміють, що вони — гарматне м’ясо! Один із американських політологів сказав: «Зараз ми зробимо найпідліше для росіян! Щоб у російському цивілізаційному світі росіяни вбивали один одного!». І вони це зробили!», — заявив політик.
Крім того скандальний російський політик заявив, що українці виступапють лише знарядям у руках американської влади для знищення мільйонів росіян. Більше того він додав, що така ж ситуація і з участю російський віськовий у бойових діях на території Сирії, попри те, що кадровий військових туди відправив сам прездент Росії Путін.

«Вони не розуміють, українці — їх не буде, але через них загинуть мільйони росіян! Зараз це зроблено — щоб усередині «русского міра» цю війну влаштувати, а Близький Схід, так би мовити, — друга сцена. Або там запалає, або там», — в істериці прокричав Жириновський, намагаючись залякати публіку страхітливим кремлівським міфом.

Разом з тим варто відзначити, що скандальний російський політик, лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що Україна так заборгувала Росії, що розплатитися зможе лише в тому випадку, якщо «над Києвом зав’ется прапор РФ».

Крім того Жириновський поскаржився на те, що Україна заборгувало величезну суму Росії. Більше того він заявив, що при розпаді радянського союзу Україні дісталась величезна кількість землі, яка має належати Росії.

«Україна повинна нам набагато більше, ніж 3 млрд. Це борг лише по одному кредиту, а скільки млрд вони отримали від Росії через величезні знижки на газ? Скільки вони заробили на газовій трубі, що йде по їхній території? Адже шантажували всю Європу в 2010 році, коли крали газ! А територія? У 1991 році Україна отримала величезну територію, включаючи десятки тисяч квадратних кілометрів російської землі», — Володимир Жириновський.

Бійка Жириновського на мирному мітингу

Российские солдаты по ошибке подорвали комплекс «С-300» своей же ракетой: видео взорвало соцсети

Соцсети взорвало видео испытаний российской армией ракетного комплекса «С-300», во время которого через несколько секунд после пуска двигатель ракеты заглох и она рухнула на пусковую установку, устроив взрыв.  При этом после падения ракеты пусковая установка «С-300» была подорвана полностью. Кадры на своей странице в социальной сети опубликовал известный журналист Аркадий Бабченко, вызвав массовое насмешки и издевательства социальных сетей, передает АНТИКОР

Барченко опубликовал видео учений российских военных через сутки после трагедии в Сирии, где ракетный комплекс «С-200», более ранней модификации, сбил российский самолет «ИЛ-20».

На опубликованных кадрах ракета стартует, однако после поднятия ее на высоту нескольких метров у нее заглох двигатель и боеприпас рухнул назад на ракетный комплекс, устроив мощный взрыв. Пользователи отметили, что видео уже публиковалось ранее, однако при этом российская армия может угрожать Украине, несмотря на собственную безалаберность.