Суббота, Ноябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Івана Купала 2018: чого категорично не можна робити в наймістичніше свято

7 липня слов’яни відзначають одне з наймістичніших та загадковіших свят — Івана Купала. Люди в давнину вірили, що саме цього дня на світ виходить вся лісова нечисть — відьми, змії, водяні, русалки, перевертні, а відьми можуть літати. Існує багато традицій щодо святкування Івана Купала. Також не менше існує й заборон, що цього дня категорично робити неможна, передає портал «Знай.ua» .

Відзначається, що на Івана Купала прийнято проводити масові заходи, відтворювати автентичні обряди. Є цілий ряд негласних правил і звичаїв святкування.

Чого не можна робити

У ніч на Івана Купала не можна спати і купатися, щоб уберегти себе від лісової нечисті. Дітям, людям похилого віку та вагітним жінкам варто триматися від води якнайдалі. Це принесе розруху й бідність.

Не варто продавати, віддавати, займати будь-що, а також піднімати випадково знайдені гроші, — вважається, що через це сім’я може збідніти.

На Івана Купала прийнято розпалювати вечірній очищающий багаття, стрибати через нього. Якщо жінка відзначала свято, але не прийшла до багаття, то вважалася відьмою.

Крім іншого, в святкову ніч шукають міфічний цвіт папороті, який за переказами має сильні лікувальні і цілющі властивості, а також може принести тому, хто його зірве, щастя, знання, порятунок від злих сил, чарівність.
Вважалося, що у відьом зберігається вода, що кипіла з попелом купальського вогню. Березневі нею на себе на Івана Купала, відьма могла літати.

Що потрібно зробити до Івана Купала

Напередодні Івана Купала прийнято було чистити криниці. 5 липня на Євсеїв день колодязь не в якому разі не повинен бути брудним напередодні Івана Купала – це вважається великим гріхом. Так, потрібно почистити свої колодязі, тому що Євсеїв день є найбільш сприятливим днем для цього. У такому випадку вода в колодязі буде особливо чистою і здоровою.

Дивіться: Івана Купала. Як правильно ворожити на свято