Понедельник, Октябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Мало не покажеться: які сюрпризи несе українцям опалювальний сезон

З осені українців чекає чергове «покращення». Субсидії нараховуватимуть за новими схемами, враховуючи доходи громадян із квітня 2016 року по березень 2017. Наступного опалювального періоду люди побачать нові цифри і платити доведеться більше.

Оскільки мінімальна зарплатня в Україні виросла вдвічі, тому для більшості отримувачів субсидій розмір знижки може виявитись значно меншим, ніж минулого року.

Наприклад, якщо у сім’ї із трьох осіб двоє членів, які отримують мінімалку, минулої зими платили близько 270 гривень, то наступної доведеться заплатити за субсидією 630 гривень.Крім того, у Кабміні нагадують, що для родин, які самостійно «зігрівають» своє помешкання, опалювальний період скоротили на один місяць.

Скоротили також і нормативи для нарахування соціальної знижки. Тепер замість 5,5 кубометрів газу людям нарахують лише 5 кубів.

А для власників квартир навіть із субсидіями опалення влетить у копійку, тому що субсидія покриє лише 2,5 Гкал тепла в порівнянні з минулим періодом – 3,28. Тобто за 0,7 Гкал громадяни заплатять із власної кишені, а це, наприклад для Києва обійдеться у майже півтори тисячі гривень.Боржників попереджають, що знижку їм не нарахують, доки вони не повністю не оплатять попередні платіжки. Також не побачать знижку і ті, чиї доходи зросли, і ті, хто, наприклад, зробив покупку на суму від 50 тисяч гривень.

Мінфін звернувся до уряду з проханням виділити додаткових 15 мільярдів гривень, хоча країні потрібно мінімум 25 додаткових мільярдів, щоб покрити субсидії.