Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Мама, я живий: знайдено українського військового, якого тримали в полоні роками (ФОТО)

В Афганістані учасники археологічної експедиції випадково знайшли українського військового, який потрапив в полон 30 років тому, передає Politeka.

З’ясувалося, що полоненим виявився житель Волинської області Ігор Бєлокуров, якого оголосили безслідно зниклим багато років назад.

За ці довгі роки українець забув рідну мову, прийняв іслам і отримав нове ім’я – Амріддін.

“У 1988 році під час обстрілу колони був контужений. Ми так думаємо. І так він потрапив до рук бойовиків. І вже 30 років він знаходиться в цьому племені”, – розповів голова Волинської обласної Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович.

Журналісти знайшли матір військового Антоніну Бєлокурову, яка вже змирилася із загибеллю сина і навіть поставила йому пам’ятник на кладовищі.

“Він був дуже хорошим хлопцем. Ставним, серйозним, не пив, не курив. Пішов в армію, тому що вважав, що це його обов’язок, а бути військовим і носити форму – висока гідність для чоловіка”, – розповідає жінка.

Вона повідомляє, що її син відслужив в 1981-1983-му в Чехословаччині, після цього повернувся на якийсь час до Луцька, де знайшов роботу. А через кілька років повернувся в армію.

“Добровільно підписався. Говорив, я повинен туди піти і все. Такий борг військового”, – ділиться пенсіонерка.

Бєлокурова згадала, що коли син потрапив в Кандагар, то майже щотижня писав їй листи. Проте одного разу, повернувшись із завдання, Ігор здав табельну зброю і документи на робочому місці в складі боєприпасів, вийшов за двері і просто зник.

Коли Антоніна Бєлокурова перестала отримувати листи, то почала писати в військову частину і навіть самому міністрові оборони. Через деякий час прийшло повідомлення – Ігор Бєлокуров пропав безвісти при невстановлених обставинах.

“Я коли це отримала повідомлення, що визнали зниклим без вести, то проплакала цілий день. Так десь пізно вночі, схилившись над тими листами і фотографіями і застигла. І ніби не заснула, але чую збоку так, ніби мій Ігор варто .. . “мам, мам … і живий я!” … і все … я виплакала своє за ним … виплакала, але не вірила, що загинув. Я 20 років його в пам’ятку померлі не вписувала і за упокій йому не ставила і службу не замовляла. Все думала – дано знати. А потім … змирилася. Ось років 5 або 6 назад таки поставила на кладовищі маленький пам’ятник … Бо вже зневірилася, що живий, а тут таке …. На Благовіщення мені сказали. Спочатку говорили, що порівняли, а він в тій чалмі – то говорили не схожий. А мені показували, то відразу серце тьохнуло, що це він. Хоч і 30 років пройшло і він змінився … такий зморщений … Боже, як він намучився “, – розповідає зі сльозами жінка.

У Ігоря їсть ще брат, який живе в Білорусі. Батько Бєлокурова вже помер.

“Я б і зараз, якби було здоров’я, сама поїхала б туди його забирати. Розповідала ця людина, що з ним бачилася, що Ігор був контужений, то напевно того і не пам’ятає всього і мову забув. Говорили мені, що він довго був в полоні, а потім його викупив якийсь бойовик. там же сьогодні ті племена воюють … Я так зрозуміла, раз його викупили з полону, він там в рабстві … Розповідала та людина, що Ігор там живе в дуже поганих умовах . Ось прийняв іслам, їсть тільки рис не замочений … Боже, щоб хтось допоміг його звідти дістати, або викупити … 30 років він відмучився ” – розповідає Бєлокурова.

У Союзі ветеранів пообіцяли, що будуть намагатися повернути Ігоря в Україну вже через місяць. Зараз збирають необхідні документи.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB