Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Меркель и Макрон сделали заявление в поддержку Украины

Німеччина і Франція вітають угоду про новорічне перемир’я на Донбасі, йдеться в спільній заяві німецького канцлера Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона, поширеному прес-службою Кабміну ФРН, передає Сьогодні, посилаючись на ТАСС.

Німецький і французький лідери вважають, що «майбутні свята повинні стати приводом для всіх сторін сконцентруватися на потребах цивільного населення, яке вже давно страждає від цього конфлікту і його наслідків. У зв’язку з цим ми вітаємо, що тристороння група 27 грудня висловила прихильність стабільному довгостроковому і всеосяжному перемир’ю на сході України».

У заяві говориться, що Франція і Німеччина продовжать роботу в рамках «нормандської четвірки» заради реалізації всіх пунктів Мінських угод

Крім того, Меркель і Макрон зажадали у Росії звільнити військовополонених українських моряків, а також забезпечити вільний прохід через Керченську протоку.

«Ми вимагаємо вільний і безперешкодний прохід через Керченську протоку для всіх суден, а також безумовне звільнення незаконно захоплених українських моряків», — йдеться в заяві.

Лідери Франції та Німеччини також висловили стурбованість у зв’язку із застосуванням Росією військової сили в протоці.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін і Ангела Меркель обговорювали питання звільнення Олега Сенцова в ході своєї серпневої зустрічі.

Крім того, в розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном Путін пообіцяв надати французькій стороні інформацію про стан здоров’я Олега Сенцова.

У той же час заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаев вважає, що Путін може звільнити Олега Сенцова, лише через американського президента Дональда Трампа.

Loading...