Понедельник, 12 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Митрополит УПЦ МП спробував принизити Патріарха Варфоломія

Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука (Коваленко) в образливому і принизливому тоні відповів на лист Вселенського Патріарха Варфоломія про Об’єднавчий Собор, який той раніше відправив усім українським єпископам.  Відповідь керівника Запорізької єпархії УПЦ МП було опубліковано на офіційному сайті єпархії 9 грудня, передає Релігія в Україні пише АНТИКОР

“Дорогий вірнопідданий Турецької Республіки, пан Варфоломій! (Більш відомий як “Патріарх Вселенський”)”, – такими словами митрополит Лука розпочав своє звернення, яке також має своєрідну назву: “Особливості Стамбульської сотеріології (науки про спасіння душі): відповідь митрополита Луки на запрошення взяти участь у розбійницькому соборі”.

У зверненні митрополит Лука звинуватив Патріарха у використанні “держапарату України і жонглюванні нормами канонічного права для знищення” УПЦ МП, називає його “засліпленим уявним сяйвом кесаревої влади”, “ідейним натхненником масштабної кампанії, спрямованої на розпалювання ненависті до УПЦ (Московського Патріархату, – ред.), захоплення її святинь, переслідування її пастви, а також підриву позицій Православ’я в Україні на користь “хрестового походу” уніатів на споконвічні православні землі” тощо.

Митрополит Лука по-своєму інтерпретує канонічні норми й історичні події, підсумувавши в кінці звернення: “Спасибі вам, пане Варфоломій, що ви допомагаєте нашому спасінню. Єдине, про що клір (який ваш Престол з якоїсь безглуздої причини уявив своїм) і паства запитує до вас: що завадило вам нас почути навесні? Що так затьмарило ваш розум, щоб ви вважали себе Патріархом всього світу? Може бути, наступним вашим кроком стане затвердження, що і цей світ з небуття вами створений?”.

Нагадаємо, що раніше митрополит Лука називав “сатанинською” ідею Константинополя надати автокефалію Українській Церкві, а також стверджував, що Константинопольська Церква провокує священиків вбивати своїх дружин.

Loading...