Вторник, Ноябрь 20, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Нахабна брехня, не вірте: Уляна Супрун викрила обман українських лікарів

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка раніше зробила важливу заяву про медогляди, попередила українців про те, що в деяких установ охорони здоров’я в Україні поширюють неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, зможуть отримувати тільки невідкладну допомогу, передає «Сегодня» . «Це неправда», – стверджує глава МОЗ.

До 2019 року, коли установи «первинки» будуть переходити на нову модель фінансування, вони отримають кошти за всіх пацієнтів – і тих, які підписали декларації з їх лікарями, і тих, які ще не вибрали свого лікаря, але звернулися до них за медичними послугами, стверджує Супрун.

«Для медустанов, які увійшли в першу хвилю змін і уклали договори з НСЗУ, гроші почнуть «ходити за пацієнтом», – розповідає вона. – Оплата здійснюватиметься за базовим тарифом 370 грн за кожну людину, яка підписала декларацію, плюс вікові коефіцієнти (в чотири рази більше дітей, вдвічі більше людей похилого віку і т.д.). Додатково вони отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря».

Чиновник нагадала, що медустанови, які тільки готуються підписати договори з НСЗУ, в третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції.

«Наша мета – всі до одного заклади первинної допомоги повинні мати договори з НСЗУ до кінця року. Вибирайте своїх лікарів спокійно, виважено, проте також не затягуйте вибір лікаря до кінця року, адже це, перш за все, питання вашого здоров’я і здоров’я сім’ї», – заявила Супрун.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB