Воскресенье, Октябрь 21, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Оплата за опалення виросла в чотири рази: українці зіткнулися з несподіваною проблемою

Українці зіткнулися з несподіваною проблемою після установки лічильника: цифри в їх квитанціях за послуги тепломереж виросли в кілька разів, передає Politeka з посиланням на АТН.

На різке зростання вартості ЖКП поскаржилися мешканці харківського двоповерхового будинку, розташованого за адресою вулиця Привокзальна, 7. Люди стверджують, що їхні рахунки за опалення після установки лічильника збільшилися в чотири рази.

«Нас шокує, адже якщо я 700 гривень заплатила в жовтні, то 2900 я заплатила в листопаді. Ну не може ж бути така різниця з установкою лічильника?! Значить кудись пішло наліво це тепло», – поскаржилася місцева жителька Тетяна Гарбузова.

Мешканці будинку підозрюють, що їх новий лічильник підраховує ще й витрати одного з сусідніх будинків. Вони стверджують, що про встановлення лічильника їх не попереджали заздалегідь. Один з них – юрист Валерій Левченко – також звернув увагу на те, що лічильник був встановлений без необхідної документації.

Він продемонстрував, що від їхнього будинку в бік сусіднього йде відтік труби.

«Ось це йде відтік холодного теплоносія з іншого будинку, той, про який ми говоримо, що ми його підтоплюємо. Ось туди йдуть ці комунікації, вони замуровані в бетоні. І ми б хотіли отримати про це всю документацію, як це все на плані позначено», – заявив він.

Мешканці будинку намагаються отримати відповіді від чиновників, однак ті лише пересилають їх скарги по колу між різними інстанціями.

Раніше ми повідомляли, що цієї зими майже половина сімей в Україні отримають субсидії, але в наступному році бюджетні витрати на соціальну допомогу будуть істотно знижені.

Згідно з проектом бюджету, в наступному році держава планує витратити майже 55 млрд на субсидії. При цьому в країні підвищать ціну на газ для простих споживачів, що спричинить зростання тарифів на опалення і гарячу воду. Але уряд продовжує запевняти, що одне іншому не суперечить.

По-перше, в 2019 році точно почне працювати монетизація субсидій, в результаті яких українці отримають на руки «живі гроші». По-друге, в березні планують підвищити пенсії, а значить зростуть доходи тих, хто потребує сьогодні в субсидіях. Але в якому обсязі не були б субсидії, вони все одно менше від показників, які внесені в проект бюджету.