Четверг, Ноябрь 15, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Пенсія кожному третьому: що чекає працюючих в Польщі українців

В Польщі на даний момент працює один мільйон українців. При цьому лише 300 тисяч чоловік зареєстровані в пенсійній системі. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час відеоконференції, передає портал «Знай.ua»

«Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ООС (загальнообов’язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, лише 300 тисяч», — заявив міністр.

Рева уточнив, що в процес міграції закладена велика проблема. Люди відправляються в Польщу ніби у відрядження, проте отримавши там дозвіл на роботу, в Україні його звільняють, а там він не реєструється.

«Оскільки він там страхові внески не сплачує, то страховий стаж йому не йде. Якщо повертається в Україну — він ні там не має права на пенсію, ні тут», — резюмує він.

В Україні ж спостерігається брак фахівців. В першу чергу, повідомляє Рева, відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів. При продовженні тенденції виїзду за кордон, незабаром буде спостерігатися нестача кадрів, навіть некваліфікованих.

Міністр стверджує, що процес сезонної трудової міграції втягнуто близько 7 мільйонів українців. Постійно при цьому за кордоном працює 3,2 млн осіб.

«Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна — на 19%. За перші п’ять місяців [цього року] номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна — на 11%», — підсумував міністр.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB