Среда, Октябрь 17, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Переїхати в будинок за містом: скільки коштує і як заощадити

LUN.UA
Переїхати у приватний будинок дешевше поетапно: спочатку придбати ділянку, а потім поступово будувати дім. Ціни на землю, як і на всю нерухомість, зараз привабливі, тому інвестувати у цей сегмент доволі вигідно.

У західноєвропейських країнах давно зрозуміли, що приватний будинок значно комфортніший за квартиру. Наскільки складно і дорого обзавестися будинком в Україні?

Що і почому

Найпростіший спосіб — купити готовий дім. Так можна зекономити час: не потрібно думати, як і де придбати ділянку, хто розробить проект і побудує дім.

Однак за цей комфорт доведеться заплатити більше. Квадратний метр будинку у передмісті Києва орієнтовно коштує 580 дол. Тобто будинок площею 160 кв м, оптимальна площа для сім’ї з дітьми, та 5-6 соток землі коштуватимуть 93 тис дол.

Загалом у передмісті Києва можна знайти пропозиції в межах 85-200 тис дол за будинок залежно від розташування та матеріалів, з яких побудовано дім.

Доступніший, але технічно складніший варіант — придбати ділянку, самостійно розробити проект оселі і шукати підрядників для його втілення.

На зведення будинку площею 160 кв м знадобиться близько 48 тис дол — 300 дол за кв м. Земельна ділянка площею шість соток коштуватиме 11-12 тис дол — 1760-2000 дол за сотку. Разом — 60 тис дол, що значно дешевше, ніж готовий дім.

Тенденції ринку

На думку експертів, ситуація на ринку землі стабільна і щодо цін, і щодо попиту. «Ціна за сотку залежить від місця: земля біля водойм і лісу дорожча. Найбільшим попитом користуються ділянки по 2 тис дол за сотку, найчастіше купують по 20-25 соток», — стверджує генеральний директор АН «Благовіст» Олена Бібєрова.

Характерна ознака — ділянки довго не зникають з продажу, а ціни на них періодично знижуються. Помітно, що попит відстає від пропозиції. Причиною стало падіння доходів населення через затяжну економічну кризу. Зате для тих, хто планує вкладати у нерухомість, така інвестиція може бути вигідною.

«Структура угод у 2015 році виглядала так: земельні ділянки і будинки — по 50%. У 2016 році: 10% — земельні ділянки, будинки — 90%. У 2017 році попит на ділянки збільшився», — розповідає Бібєрова.

 
ДЖЕРЕЛО: КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ SV DEVELOPMENT, КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Вигідна інвестиція

Ціна за сотку за останні десять років впала утричі, тому експерти радять купувати землю. Це не найбільш ліквідний актив, але його вартість буде зростати. Через кілька років землю можна буде продати, не втративши кошти, і навіть заробити.

Вигідно купувати земельну ділянку і для поліпшення житлових умов. Життя у приватному будинку має чимало переваг порівняно з багатоквартирним будинком: незалежність від сусідів, можливість самостійно моделювати свій життєвий простір, відносна незалежність від комунальних компаній.

Також приватний будинок можна добудувати, розширивши житлову площу. Дім завжди буде просторішим, ніж квартира в аналогічному ціновому сегменті. До того ж, приватні оселі зазвичай будуються ближче до природи.

Без інфраструктури

Нові власники заміських будинків часто стикаються з інфраструктурними проблемами. Передусім — з бездоріжжям та заторами, відсутністю супермаркетів, шкіл, кафе та ресторанів, лікарень. За всім цим доводиться їздити у місто.

Наприклад, мешканці селища Чабани поблизу Києва давно вимагають побудувати школу, але чують лише обіцянки. За підключення комунікацій потрібно платити. Крім того, будинок частіше потребує ремонту і він дорожчий, ніж у квартирі.

Як придбати землю

При виборі ділянки потрібно порівнювати площу за земельним актом та її вартість. Продавці часто маніпулюють цифрами, пропонуючи за одну ціну різні ділянки.

Звернувшись за оголошенням про продаж ділянки в межах 4 км від Києва вартістю 18 тис дол і площею 10 соток, автор виявила цікаві моменти. Сотка коштувала 1 800 дол, і це абсолютно ринкова ціна. На місці ж виявилося, що площа ділянки — 4 сотки, тож ціна сотки становить 4 500 дол, а це рівень цін 2009 року.

Тому надзвичайно важливо перевіряти вартість сотки землі, а не вести переговори за загальну вартість ділянки. Важливо також перевірити наявність поблизу промислових та інших об’єктів, що забруднюють навколишнє середовище, високовольтних ліній електропередач, під’їзних шляхів.

Щоб не натрапити на шахраїв, краще користуватися послугами компаній з продажу нерухомості, які можуть надати юридичний та нотаріальний супровід.

Перед придбанням ділянки необхідно перевірити цільове призначення землі, наявність заборон та відкритих кредитів. Ділянка на момент придбання мусить бути приватизована. Право власності повинен засвідчувати державний акт.

Потрібно також перевірити можливість підключення електрики та газу. Якість ділянки залежить і від рівня ґрунтових вод: якщо вони близько до поверхні, ділянку може підтопити. Від підтоплення більш захищені ділянки на височині. Також варто звертати увагу, чи немає поблизу заболочених територій.

Переїхати у приватний будинок дешевше буде поетапно: спочатку придбавши ділянку, а потім поступово будуючи дім. Ціни на землю, як і на всю нерухомість, зараз привабливі, тому інвестувати у цей сегмент доволі вигідно.

Юлия Тимошенко присоединилась к заседанию саммита Римского клуба

Лидер партии «Батьківщина» Юлия Тимошенко в среду, 17 октября, участвует в юбилейном заседании Римского клуба, посвященном 50-летию организации, передают ФАКТЫ

На мероприятие, которое проходит в Риме (Италия), собралось более 400 представителей международной элиты и высокопоставленных гостей со всего мира, чтобы обсудить насущные проблемы, стоящие перед планетой и человечеством.

На открытии саммита организаторы персонально поздравили Юлию Тимошенко.

«Мне очень приятно представлять Украину на таком мощном собрании мировых интеллектуалов», — написала лидер «Батьківщины» на своей странице в Facebook.

Римский клуб — это одна из самых авторитетных неправительственных организаций, объединяющая ведущих интеллектуалов мира. За полвека своего существования Клуб подготовил более 40 докладов, которые определяли глобальные направления развития человечества. Рекомендациями Римского клуба пользуются крупнейшие мировые компании, профильные ассоциации и правительства государств.

«Рекомендации Римского клуба в значительной мере были учтены при подготовке нашего «Нового курса», — отметила Юлия Тимошенко.

На сегодняшней конференции Римский клуб выбрал новых сопрезидентов.

«Я поздравила их с особым удовольствием. Потому что они — женщины! Это Мамфела Рамфель из ЮАР и Сандрин Диксон-Деклев из Бельгии», — сообщила председатель партии.

Москва поставила Иерусалимскому патриарху ультиматум

Российская православная церковь может приостановить служения в Храме Гроба Господня, если Иерусалимский патриархат решит поддержать Константинополь в решении предоставить автокефалию Украинской церкви. Об ультимативном требовании РПЦ сообщает «Главред» со ссылкой на секретаря Русской духовной миссии в Иерусалиме игумена Никона, пишет Реальна Україна

Никон заявил, что пока Иерусалимский патриархат никак не отреагировал на решение синода РПЦ о прекращении евхаристического общения с Константинопольским патриархатом. Если Иерусалим решит поддержать решение Вселенского патриархата об автокефалии, то «это будет продолжение скандала» — и тогда РПЦ разорвет отношения и с Иерусалимом.

Конечно, отметил Никон, подобная ситуация не помешает верующим РПЦ присутствовать на церемонии схождения Благодатного огня. Но причащаться или служить они уже не смогут.

Накануне в РПЦ сообщали о полном разрыве отношений со Вселенским патриархатом.Представители УПЦ (КП) молниеносно дали оценку такого решения российских священнослужителей.

Украинцы могут бесплатно вакцинироваться в частных клиниках – решение Кабмина

Кабинет министров Украины обеспечил пациентам возможность безоплатно вакцинироваться в соответствии с календарем прививок в частных учреждениях здравоохранения первичного звена, а также у врачей, работающих в качестве физлиц-предпринимателей, пишет СЕГОДНЯ

Соответствующий проект постановления о внесении изменений в порядок использования средств, предусмотренных в госбюджете для закупки лекарственных средств и изделий медицинского назначения, был утвержден на заседании правительства в среду.

«Ранее закупленные за бюджетные средства вакцины были доступны только для украинцев, которые шли в коммунальные учреждения здравоохранения первичного звена. Мы в новом постановлении создаем механизм распределения и перераспределения «государственных» вакцин среди всех (форм собственности – Ред.) медучреждений», – рассказала и.о. министра здравоохранения Уляна Супрун в ходе заседания правительства 17 октября.

Кроме того, в соответствии с календарем прививок, иммунобиологическими препаратами, закупленными за бюджетные средства, будут также обеспечены родильные дома вне зависимости от формы собственности.

Принятый проект постановления также вносит изменения в механизм перераспределения бюджетных средств, предназначенных на закупку лекарств и медизделий. Как отметила и.о. министра, это позволит уже в 2018 году перераспределить около 1 млрд грн сэкономленных международными организациями средств, направив их на дополнительную закупку препаратов по наименее обеспеченным программам.

«Мы всегда месяцами ожидаем от областей согласования на уменьшение их потребности. Теперь это будет происходить в течение пяти рабочих дней по молчаливому согласию: нет замечаний от областей – мы можем перенаправлять средства на наименее обеспеченные программы», – отметила Супрун.

Кроме того, согласно утвержденному документу, лекарственные средства и изделия медназначения, закупаемые за средства бюджета, должны распределяться областными департаментами здравоохранения между медучреждениями в течение трех рабочих дней.