Четверг, 4 июня, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Підвищення пенсій в Україні: хто залишиться без доплат

Україна Сьогодні

 

Пенсійний фонд України здійснює перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму. З 1 грудня 2019 року збільшилася мінімальна і максимальна пенсії. Про це повідомляє Пенсійний фонд. Мінімальна пенсія для тих, хто втратив працездатність, збільшиться з 1564 гривень до 1638 гривень. При цьому розмір максимальної пенсії зросте на 740 гривень і досягне 16.380 гривень. Крім того, мінімальна пенсія для шахтарів збільшиться на 22 гривні, мінімальна пенсія у разі втрати годувальника, який був військовослужбовцем, зросте на 146 гривень, пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій, а аткож мінімальні виплати людям, які отримали інвалідність після аварії на ЧАЕС збільшаться в середньому на 200 гривень .

 

Також передбачено підвищення виплат українцям, які стали жертвами нацистських переслідувань. Для них збільшаться від 22 до 37 гривень. При цьому перерахунок пенсій буде проходити в автоматичному режимі.

 

Варто зазначити, що також є категорії громадян, для яких підвищення виплат не передбачено. Це стосується тих, у кого пенсії не залежать від прожиткового мінімуму.

 

Також не підвищать виплати і тим пенсіонерам, у яких є тимчасові доплати, що перевищують суму підвищення пенсії в результаті перерахунку.

 

Підвищення не отримають пенсіонери, які отримують надбавку за понаднормовий стаж.

 

Виплати пенсій почнуться з 4 грудня.

 

Джерело: РБК — Україна

Loading...