Воскресенье, Сентябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Платили добре – десь дві тисячі доларів на місяць. Але фізично було складно. Дівчата з України в подушку не раз плакали. Багато хто не витримували: зворушливі історії українських заробітчан

Politeka запитала в українців, чому вони вирішили працювати за кордоном і готові обміняти український паспорт на іноземний.

Петро, 29 років, юрист:

– Не буду оригінальним, коли скажу, що в Україні складно заробити пристойну суму на середньостатистичної роботі. Ось я вчився в Києві, працював тут на держслужбі в міністерстві. І що? Отримував свої 6 тис. грн, а за що жити?

В один момент вирішив, що потрібно щось змінювати. Записався на курси англійської мови. Пройшов співбесіду на круїзному лайнері. Там влаштувався офіціантом. На великих лайнерах-готелях за півроку по океанах каталися. Працювали по 12 і більше годин, без вихідних. Платили добре – десь 2 тис. дол. в місяць. Але фізично було складно. Дівчата з України в подушку не раз плакали. Багато хто не витримували – відмовлялися від контракту. Особисто я відбув два плавання. На третє морально вже не наважився.

Після повернення в Україні навіть не шукав роботу. За 200 дол. працювати не буду. Знайомий порекомендував влаштуватися на пилораму в невеликому польському селі. Робота не курна – місяць працюєш, місяць вдома. Все автоматизовано. Поляки допомагають, вчать.

Якщо не витрачати зайвих грошей, то 800 дол. зарплати привезеш. В Україні у мене сім’я, друзі. Як би там не було, не уявляю своє життя в іншому місці. А ось працювати тут не бачу сенсу.

Марія, студентка, 22 роки:

– Сама я родом з маленького містечка на Львівщині. У нас тут кожен другий на заробітках. Мами моїх однокласниць, наприклад, десятиліттями по Италиям. Повертатися не збираються. Хтось із дітей переїхав до них. Але більшість все ж залишилися тут, в Україні. Батьки їм допомагають.

У минулому році вперше поїхала на «трускавки» в Польщі. Це у нас так називають збір полуниці. Весь час працюєш зігнувшись під палючим сонцем. Платять небагато – десь 400-500 дол. Все залежить від того, скільки кілограмів за день трускавок збереш.

В цьому році їздила на два місяці в Чехію. Цибуля на заводі очищала від лушпиння. За 12 годин працювала. Від такої роботи нігті на руках злізли. Але я не скаржуся. Гроші потрібні. Мама хвора і треба ж за щось жити. Переїхала б я жити за кордон? Скоріше так. Роботи більше, ніж в Україні.

Іван, держслужбовець, 45 років:

– Сьогодні в Україні надзвичайно складно жити. І не тільки у фінансовому плані. Морально складно. Скрізь корупція, несправедливість. Це пригнічує, особливо молодих людей.

У мене більше 20 років трудового стажу у виконавчій службі. Від усіх реформ уже сил немає. Самі не знають, що вони реформують. Зарплати держслужбовців маленькі.

У мене двоє маленьких дітей. Тому і доводиться влітку замість відпустки на місяць їхати «на яблука». Мова йде про сезонну роботу в Чехії – збирати яблука на фермі. Робота офіційна. Все через посередника. Він – українець, який заробив статок на те, що нашим людям шукає роботу за кордоном. За контракт бере 150 доларів. І до нього черги. Але так надійніше. У тебе є робоча віза, все офіційно.

Так от, в 6 ранку у нас був підйом. Лізеш на дерево, до вечора збираєш. Чим більше кошиків наповниш – тим більше отримаєш. Не раз люди падали з дерев. Сам бачив.

У цьому році зі мною «на дереві» був хлопець, також з України. У Пенсійному фонді, де він працював, відбулося масове скорочення. Його звільнили. В результаті опинився тут – зі мною на яблуні.

За місяць заробляли десь 800-1000 дол.

Світлана, переселенка з Донецька:

– У мене троє дітей. У 2014 році разом з сім’єю виїхала з Донецька. Там, а ще в Луганську і в Криму у нас був бізнес. Жили у власному будинку, почували себе чудово. Війна більшу частину забрала. Переїхали спочатку до Львова. Намагалися щось тут робити, але роки йшли, а змін в країні не бачили. Як і не бачили перспектив для наших дітей. Молодша пішла в перший клас, старша дочка – студентка. Довго думали, але вирішили все тут згортати і переїжджати на постійне місце проживання в Польщі.

В цьому році оселилися в невеликому містечку. Купили будинок. Чоловік налагоджує бізнес. Все по-новому. Розумію, що у дітей тут більше перспектив, ніж в Україні. Шкода, що в нашій країні ти відчуваєш себе зайвим і незахищеним. В Європі є відчуття стабільності та поваги з боку держави. Це важливо.

Нагадаємо, як передавала Politeka, 93% українців, які працюють за кордоном, зайняті у сфері фізичної праці. 43% українців, які хоча б один раз за останні 5 років працювали за кордоном, працювали в сфері будівництва та ремонту, 23% – у сільському господарстві, близько 10% – у сфері послуг (догляд за дітьми та людьми похилого віку). Про це заявили у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Отримуй важливі новини зручно — підписуйся на телеграм-канал НОВИНИ.

Профессором университета Поплавского стал Стивен Болдуин

21 сентября американский актер Стивен Болдуин встретился со студентами Киевского национального университета культуры и искусств.  21 сентября актер встретился со студентами вуза,  передает АНТИКОР

«Не создавайте фильмы об уже давно всем известных идеях. Но создавайте фильмы о прекрасных людях, которые создают эти идеи. Так много фильмов снимают о Второй мировой войне, но они не понимают, что хорошая история – это когда вы встречаете хороших людей. Хорошая история – это та, что объединяет всех нас, которая объединяет ценности и идеи, касающиеся всех людей, а не кого-то в частности. Поэтому помните об этом, создавайте фильмы о больших, ценностных идеях», – сказал актер на встрече.

По словам Болдуина, в 2020 году он намерен снять в Украине фильм, на кастинг которого пригласит студентов университета культуры.

Тука рассказал, как решить проблему с венгерскими паспортами на Закарпатье

Украина должна выслать консула Венгрии Матяша Силади после скандала с раздачей мадьярских паспортов на Закарпатье. Так считает заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц Украины Георгий Тука. Об этом он написал на своей странице в Facebook, передает ФОКУС

По словам Туки, он уже предупреждал несколько месяцев назад о «ползучей сепаратизации» на Закарпатье. Также замминистра выразил недовольство тем, что до сих пор не выдворен венгерский консул в Берегово из Украины.

«Дипломат грубо нарушает нормы поведения и должен быть наказан за это. Хватит заигрывать с венгерскими властями, которые публично грубо попирают законы Украины. Осознавая нарушение закона, власть Венгрии не извинилась, не предложила поиска пути к пониманию. Венгерские власти начали, фактически, шантажировать Украину. Реакция на действия шантажиста должна быть однозначной: все дипломатические учреждения, действующие на территории Украины должны придерживаться украинского законодательства», – заявил Тука.

Чиновник также призывает народных депутатов принять законный механизм реагирования государства на такие действия.

Німецька компанія будує в Коломиї завод на 1500 робочих місць, який буде виготовляти кабельно-провідникову продукцію для Audi, Volkswagen та Porsche

У Коломиї Івано-Франківської області німецька компанія LEONI будує другу чергу заводу з виробництва кабельно-провідникової продукціїї, – повідомляє Ukraine Now з посиланням на прес-службу будівельної компанії Kesz UA Holding, пише АНТИКОР

Першу чергу заводу Leoni на 800 робочих місць відкрили у Коломиї 29 вересня минулого року. Вона займає площу у 6500 м² .

Обсяг інвестицій у першу чергу склав – 20 мільйонів євро.  Середня зарплата на підприємстві – 9000 грн.

Будівництво другої черги розпочалось цього року.  Друга черга заводу має площу 10 000 м² та створить додатково 1500 робочих місць.

До 2020 року підприємство планує розширитися до 40 000 м², та створити ще 5000 робочих місць.

Виготовлені на заводі LEONI в Україні кабельні мережі постачають на заводи Польщі, Словаччини, Угорщини, Чеської Республіки, Німеччини, Іспанії, Португалії, Італії, Бельгії, Великобританії, США, Австрії, де комплектують автомобілі світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваґен», «Ауді» та «Ламборґіні».