Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Працівник на годину: де найбільше платять в Україні

З приходом осені в Україні стартував діловий сезон, а разом з ним — і збільшення числа пропозицій на ринку праці з погодинною оплатою. «Сегодня» дізналася, в яких сферах «працівникам на годину» платять найбільше.

За даними Держстату, середня зарплата по Україні становить 8977 грн в місяць. Тобто середня вартість робочої години українця становить 64 грн. Але офіційна статистика йде в розріз з вакансіями на ринку: в мережі можна знайти пропозиції з окладом мало не в п’ять разів більше.

«Всупереч стереотипам кількість таких вакансій з приходом осені не йде на спад. Навпаки, оскільки стартували навчальний і діловий сезони, на ринку з’явилася багато пропозицій для студентів, яким потрібно поєднувати роботу і навчання, а також для тих, хто в принципі не задоволений своїм доходом на основній роботі і хотів би взяти паралельний підробіток», — пояснила нам HR-експерт Анастасія Зозуля.

За словами аналітиків порталу безкоштовних оголошень OLX серед пропозицій з погодинною оплатою найбільш затребуваними виявилися «блакитні комірці» — представники фізичного найманої праці.

«У сфері транспорту вантажникам за годину можуть заплатити 300 грн. Правда, для цього доведеться постаратися і пошукати вакансії — середня вартість їх години, як правило, в два-три рази нижче. А 250 грн пропонують водіям для доставки обідів. З бонусів такого робочого співпраці — обід самому водієві. 150 грн в середньому пропонують активним таксистам. Правда, і умови теж особливі — замовлення потрібно брати тільки від 100 грн», — говорять експерти OLX.

Сфера будівництва залишається в лідерах по зайнятості працівників на годину: різноробочим і укладальника плитки пропонують 300 грн, правда, останнім доведеться за ці гроші освоїти роботу з ФЕМ — фігурними елементами плитки. У свою чергу, озеленювач без досвіду роботи може претендувати на 250 грн / год. Досить затребуваними виявилися кольщики каменю — 250 грн / год.

Правда, без досвіду не вийде — треба бути з верстатом на «ти». Фасувальник деревних гранул отримає менше — 150 грн, зате і приходити на підробіток може без досвіду. А в агросфері співробітників на годину теж шукають вдень з вогнем. Великою популярністю серед користуються пилорамщики — 250 грн / год.

«Але варто уважно вивчити вимоги, адже роботодавець пропонує цю суму не тільки за годину, а й за «куб» (необхідний обсяг виконаної роботи). 125 грн може заробити комбайнер. Садівник з досвідом озеленення отримає за годину 100 грн», — відзначають експерти порталу.

Найменше погодинним співробітникам платять в продажах і торгівлі.

«Найбільш вигідну пропозицію в цій сфері — таємний покупець. За годину складної перевірки магазину або банку претендентові пропонують до 200 грн. Стільки ж обіцяють херсонські роботодавці реалізатора креветок. Помічнику продавця пива заплатять в 150 грн / год».