Четверг, Октябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Привіт із минулого: в Україні відкрили капсулу часу

На Миколаївщині відкрили капсулу з посланням для сучасних українців.

50 років тому, у 1967 році комсомольці замурували послання у стіну Будинку культури міста Первомайськ.«Будівники комунізму» забажали, щоб капсулу відкрили саме мешканці міста у 2017 році. На захід прийшла не лише сучасна молодь, а й дехто із учасників, які писали це послання.

У капсулі знайшли тексти пісень, комсомольські значки та сам лист, зміст якого яскраво демонструє, наскільки змінилося політичне обличчя країни за півстоліття.Пропонуємо прочитати це послання:

ЗВЕРНЕННЯ

юнаків і дівчат Первомайської міської комсомольської організації

ювілейного 1967 року до молоді 2017 року

… Ми, покоління комсомольців 60-х років, не уявляли собі життя без боротьби і творчої роботи в ім’я торжества комунізму, який став для вас дійсністю.

… Чи знайоме вам звання «Ударник комуністичної праці»? Воно в наші роки присвоювалося кращим з кращих, і кожен третій комсомолець промислових підприємств міста домігся цього почесного звання.

Чи живий в пам’яті вашій Павка Корчагін? Ми, спадкоємці Корчагіна, гідно несли корчагінську вахту праці, взявши шефство над будівництвом автотраси Полтава-Кишинів.

Зберігаєте ви Книги Пошани з іменами переможців ювілейного змагання молодих робітників: швачки-друкарки Віри Бондар, апаратниця молочно-консервного комбінату Ірини Катула, токаря Голованя Володимира, робочого Цукрового заводу Середи Анатолія, лаборантки Горпіщекомбінат Кузьменко Галини?

… Ви покоління щасливих: над вами чисте небо, а війни в світі для всіх, що живуть в 2017 році, стали історією. Ви не скандували: «Ганьба агресорам Ізраїлю!», Вам не довелося брати участь в мітингах протесту проти злочинної війни у ​​В’єтнамі, читати в газетах про провокації проти революційної Куби. Як далеко від вас ці, сучасні нам, події! ..

Давно вже не знаходять пустотливі хлопчаки гільзи від патронів, заіржавілі затвори рушниць. Тільки в суворому мовчанні, як і ми в 1967 році, стоїте ви у обелісків загиблим, тільки так само трепетно, як і півстоліття тому, завмирає серце, коли ступаєте по землі легендарної Кримки.

Шумить золота пшениця на безкрайніх полях, цвіте побудований тобою Комсомольськ не тільки на землі, а й на Венері, і на Марсі …

Молодь перейняла естафету та заклала свою капсулу часу «Звернення молоді 2017 року до молоді 2067 року міста Первомайська».