Суббота, Сентябрь 22, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Різдво Іоана Предтечі 7 липня: в цей день здійснюються найзаповітніші бажання

Свято різдва Іоана Хрестителя, що відзначається 7 липня (24 червня – за старим стилем), є одним з найвизначніших церковних свят.  Портал Знай.ua  дізналися про цікаві факти з історії цього свята та порад щодо його відзначання, згідно з канонами Православної Церкви.

Чудотворне народження Іоанна

Пророк і священнослужитель Захарій та Єлизавета, його батьки, довгий час не мали дітей. Та в один момент, коли Захарій зайшов в Храм для того, щоб звершити звичайне богослужіння, а саме кадіння, він побачив від Ангела Гавриїла знамення про те, що в нього народиться син. Після цього він онімів і, як ми читаємо зі Священного Писання, також став глухим.

«Цей момент вказує на те, що в нашому житті найперша діє воля Божа і значення великої молитви. Захарій і Єлизавета впродовж тривалого часу молилися і просили про те, щоб у них народилася дитина – Бог дає їм дитя, і мало того, народжений Іоанн Предтеча стає передвісником Ісуса Христа», – розповідає старший викладач кафедри богослів’я та філософії Київської православної богословської академії, кандидат богословських наук диякон Михайло Омельян.

Дивовижним є не тільки момент народження Іоана, а й те, як він звершував свої служіння. Він іде в пустелю, їсть, згідно Священного Писання, акриди (комахи родини саранових) та дикий мед і, таким чином, живе досить аскетично.

Самоаналіз на «повноту слів»

Слово «пустеля» не тільки означає місце, де звершується особливий подвиг, це також і місце пустоти. Тож саме 7 липня ми маємо особливо поставитися до аналізу власних дій по відношенню до оточуючих.

«Нам, християнам, потрібно побачити, наскільки пусте чи повне є наше серце і наскільки ми, люди, є передвісниками Бога. Кожен з нас повинен над цим задуматися – кожна людина, яка спілкується з іншою людиною, має задуматися над тим, чи його слово сколихне, зігріє іншу людину, а також чи супроводжується воно певною дією», – диякон Михайло Омельян.

Святкуючи день Іоана Предтечі, кожен з нас може стати передвісником Бога, кожен із нас своїм життям, своїм словом та виявленням до інших людей може проявляти любов, подібну до Іоанна Хрестителя.

Не гадайте, а попросіть

Дуже часто люди вдаються до народних традицій, але православна церква закликає по-справжньому відзначати свято Предтечі Іоана і не уподібнювати його язичницькому святу Івана Купала. Насправді – це є свято Іоанна Хрестителя, який хрестив Господа.

«Хлопці та дівчата, які хочуть зустріти справжнє кохання, повинні не гадати на свою другу половинку, а попросити в Бога, щоб Господь послав справжню любов. І, як ми бачимо на прикладі Захарія і Єлизавети, послав їм дитину, так само пошле кожному із нас люблячу половинку», – зазначає старший викладач кафедри богослів’я та філософії КПБА, кандидат богословських наук диякон Михайло Омельян.

Найбільше ж люди допускаються помилки, здійснюючи гадання – церква ставиться до цього негативно. Те, що відбудеться з людиною в майбутньому, залежить від неї самої та її дій, а також від промислу Божого, а не від гадань на картах, на воді чи то на вінках.

Какао, плед і кіно: ТОП-5 найкращих фільмів про осінь

Осіння пора викликає ностальгію, ліричний настрій, сонливість і бажання забратися під ковдру десь до березня. Щоб трошки відпочити від суєти пропонуємо влаштувати собі кіновікенд, зануриться в атмосферу романтики і, можливо, трагізму, яка просякнута кавою і какао. Список осінніх фільмів вам стане в нагоді, передає Сьогодні.Lifestyle.

«Осінь в Нью-Йорку»

Зоряний дует Річард Гір і Вайнона Райдер – те, що потрібно холодного осіннього вечора. Успішний бізнесмен, власник ресторану і бабій Вілл Кейн заради розваги знайомиться з 22-річною Шарлоттою, яка годиться йому в дочки. Шарлотта повідомляє йому, що їй залишилося жити приблизно рік – через хворобу серця. Вона змирилася з цим і категорично відмовляється від операції. Для Вілла почуття сильніше скороминущості і він знаходить хірурга і вмовляє Шарлотту погодитися на операцію.

«Будинок біля озера»

Хочете формулу хорошою романтичної мелодрами? Ось вона: Кіану Рівз, Сандра Баллок, будинок на березі красивого озера і трошки чудес. Доктор Кейт Форестер покидає свій незвичайний будинок біля озера і переїжджає. Йдучи, Кейт залишає в поштовій скриньці лист, який повинен отримати новий мешканець будинку. У будинок вселяється талановитий архітектор Алекс Вайлер. Він пише лист у відповідь Кейт. Але з листів один одного вони з’ясовують, що живуть в абсолютно різний час.

«Останній вересень»

Це британське кіно. Південна Ірландія, 20-ті роки ХХ століття, епоха заходу британського правління. У маєтку аристократи Річард Нейлор з дружиною леді Мірою доживають свій вік, а в повітрі носиться бунтівний дух звільнення – кривава битва проти спеціального підрозділу британської армії, сформованого для придушення IRA. Здавалося б, два світи, що зіткнулися, не можуть мати нічого спільного, але любов руйнує всі межі. У юної леді з вищого світу, племінниці Нейлор, і простого британського солдата немає перешкод для шаленого кохання, що розгорілося цими вересневими днями.

«Мої чорничні ночі»

Цей фільм ідеально підходить для перегляду холодними дощовими вечорами. Історія двох людей, розмова яких змінює їх життя. Елізабет (Нора Джонс) знаходиться в розпачі, дізнавшись про зраду коханої людини. Намагаючись заспокоїтися, вона виливає душу власнику найближчого кафе Джеремі (Джуд Лоу). Всього одна розмова, кілька пильних поглядів, чорничний пиріг з морозивом, і ось уже народилася нова історія кохання. Але не варто поспішати. Череда наступних подій багато про що змусить задуматися і Елізабет, і Джеремі.

«Ханна і її сестри»

Цінителі гарного кіно важко представляють осінь без фільмів Вуді Аллена. Історія починається в день Подяки і закінчується через рік. Протягом цього часу героїнь чекають любов, втрати, розчарування і гумор американського постановника. Це ідеальне поєднання комедії та драми, де досліджуються криза середнього віку, романтичний сплеск нових почуттів і небезпеки самообману. Якщо весна – це сезон поновлення, то осінь – безумовно, сезон змін.

Підвищення пенсій в Україні: кому та коли піднімуть виплати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в наступному році навесні буде проведена індексація пенсій. У проект державного бюджету України на 2019 закладено збільшення фінансування пенсій на 139 млрд грн. Про це Володимир Гройсман повідомив у парламенті, передає «Знай.ua» .

Вже з 1 березня, за словами прем’єр-міністра, буде проведена індексація пенсій. На виплату пенсій українцям в бюджеті закладено плюс 139 млрд грн, а також 27 млрд грн на виплату пенсій військовослужбовцям.

При цьому раніше стало відомо від Міністерства соціальної політики, що соціальні виплати працюючим пенсіонерам скасовувати не будуть.

В 2018 році з 1 липня мінімальна пенсія в Україні виросла на 4,5% до 1435 гривень. Вже з 1 грудня, згідно з бюджетом, відбудеться наступне підвищення пенсійних виплат. Так, віце-прем’єр Павло Розенко повідомив, що мінімальний розмір пенсії становитиме 1,5 тисячі гривень.

Раніше повідомлялося, що українці, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку, можуть чекати значної надбавки до пенсії 1-го березня 2019 року.

«Для забезпечення індексації пенсії щорічно проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати», — йдеться в законі про пенсійне забезпечення.

Осіннє рівнодення-2018: що не можна робити в цей день

23 вересня – День осіннього рівнодення-2018. У цю добу тривалість дня і ночі однакові. А ось після нього світловий день починає скорочуватися, а ночі, навпаки, ставати довшими. Сайт Сегодня.Lifestyle пише про прикмети і забобони на День осіннього рівнодення, а також про те, як правильно провести свято.

Починаючи з дня осіннього рівнодення, в північній півкулі Землі день почне потихеньку спадати, а ночі, навпаки, будуть ставати все довшими. Так триватиме до середини грудня, дня зимового сонцестояння. А в південній півкулі в день осіннього рівнодення починається астрономічна весна.

Подякуйте Богу за все хороше, що у вас було в цьому році, за те, чого ви зуміли досягти за все позитивні моменти і радості, які надавали вам впевненості і сил для руху вперед. 23 вересня можна і потрібно загадувати бажання, енергія рівнодення посприяє їх виконанню.

Що не можна робити у свято 23 вересня

Не варто починати нові справи. Краще приділити час своєму здоров’ю, душевному настрою і розслабитися.

У цей день не можна лаятися, щоб не злякати щастя і благополуччя, яке природа посилає кожному. Сварки тільки руйнують магічне настрій цього свята.