Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Різдво Іоана Предтечі 7 липня: в цей день здійснюються найзаповітніші бажання

Свято різдва Іоана Хрестителя, що відзначається 7 липня (24 червня – за старим стилем), є одним з найвизначніших церковних свят.  Портал Знай.ua  дізналися про цікаві факти з історії цього свята та порад щодо його відзначання, згідно з канонами Православної Церкви.

Чудотворне народження Іоанна

Пророк і священнослужитель Захарій та Єлизавета, його батьки, довгий час не мали дітей. Та в один момент, коли Захарій зайшов в Храм для того, щоб звершити звичайне богослужіння, а саме кадіння, він побачив від Ангела Гавриїла знамення про те, що в нього народиться син. Після цього він онімів і, як ми читаємо зі Священного Писання, також став глухим.

«Цей момент вказує на те, що в нашому житті найперша діє воля Божа і значення великої молитви. Захарій і Єлизавета впродовж тривалого часу молилися і просили про те, щоб у них народилася дитина – Бог дає їм дитя, і мало того, народжений Іоанн Предтеча стає передвісником Ісуса Христа», – розповідає старший викладач кафедри богослів’я та філософії Київської православної богословської академії, кандидат богословських наук диякон Михайло Омельян.

Дивовижним є не тільки момент народження Іоана, а й те, як він звершував свої служіння. Він іде в пустелю, їсть, згідно Священного Писання, акриди (комахи родини саранових) та дикий мед і, таким чином, живе досить аскетично.

Самоаналіз на «повноту слів»

Слово «пустеля» не тільки означає місце, де звершується особливий подвиг, це також і місце пустоти. Тож саме 7 липня ми маємо особливо поставитися до аналізу власних дій по відношенню до оточуючих.

«Нам, християнам, потрібно побачити, наскільки пусте чи повне є наше серце і наскільки ми, люди, є передвісниками Бога. Кожен з нас повинен над цим задуматися – кожна людина, яка спілкується з іншою людиною, має задуматися над тим, чи його слово сколихне, зігріє іншу людину, а також чи супроводжується воно певною дією», – диякон Михайло Омельян.

Святкуючи день Іоана Предтечі, кожен з нас може стати передвісником Бога, кожен із нас своїм життям, своїм словом та виявленням до інших людей може проявляти любов, подібну до Іоанна Хрестителя.

Не гадайте, а попросіть

Дуже часто люди вдаються до народних традицій, але православна церква закликає по-справжньому відзначати свято Предтечі Іоана і не уподібнювати його язичницькому святу Івана Купала. Насправді – це є свято Іоанна Хрестителя, який хрестив Господа.

«Хлопці та дівчата, які хочуть зустріти справжнє кохання, повинні не гадати на свою другу половинку, а попросити в Бога, щоб Господь послав справжню любов. І, як ми бачимо на прикладі Захарія і Єлизавети, послав їм дитину, так само пошле кожному із нас люблячу половинку», – зазначає старший викладач кафедри богослів’я та філософії КПБА, кандидат богословських наук диякон Михайло Омельян.

Найбільше ж люди допускаються помилки, здійснюючи гадання – церква ставиться до цього негативно. Те, що відбудеться з людиною в майбутньому, залежить від неї самої та її дій, а також від промислу Божого, а не від гадань на картах, на воді чи то на вінках.