Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Робота в Польщі: названі зарплати, які українці отримують у різних місцях

З кожним днем громадяни України все частіше замислюються над тим, щоб покинути рідну країну і оговтається в пошуках кращої роботи за кордоном, передає Politeka з посиланням на Вeta.

Найпопулярнішим “трудовим” напрямком залишається Польща, яка приймає у себе українських фахівців.

І незважаючи на те, що Польща суттєво скоротила кількість зареєстрованих заявок на працевлаштування, українці продовжують масово оформлятися на роботу.

Так, нещодавно було проведено незалежним агентством дослідження польського ринку праці, завдяки якому експерти підрахували середні доходи українців. Так, середня зарплата українця в Польщі становить від 2500 злотих (за курсом – 600 євро).

Майже 15% опитаних заявили, що отримують щонайменше 3500 злотих (за курсом – 800-820 євро). І як запевняють експерти, це ще не максимальні показники. Аналітики прогнозують зростання зарплат для тих українських заробітчан, які найближчим часом вивчать польську мову. У такому випадку, вони будуть отримувати зарплату нарівні з простим поляком.

Крім цього, опитані заявили, що кожен місяць на життя в Польщі вони витрачають близько 1000 злотих (приблизно 230 євро). У звіті незалежного агентства також сказано, що польські працедавці зацікавлені в українських фахівцях, адже вони працелюбні і менш вибагливі.

Варто також відзначити, що сьогодні, за даними польського відомства у справах іноземців, майже 90% запитів про отримання посвідки на проживання приходить від громадян України. Більшість з них потім влаштовується на роботу помічниками по господарству, на будівництва або ферми.

У той же час, зі скасуванням Брюсселем короткострокових віз для громадян України реальним стає зменшення числа українських іммігрантів в Польщі.