Росія вирішила зачистити Крим від місцевих

Постійне накачування Росією окупованого Криму своїми військовослужбовцями загрожує не тільки Україні можливою агресією, а й етнічному складу півострова.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука на зустрічі з європейськими партнерами у рамках діалогу з питань прав людини між ЄС і Україною.

Він наголосив на тому, що військові перевозять у Крим свої родини, і приїздять вони не на кілька днів, а на роки.

«Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства», – наголосив чиновник.

Крім того, окупанти усіляко блокують на території півострова україномовні сайти, що позбавляє жителів анексованих територій, особливо школярів та молодь, можливості  чути та вивчати державну мову, історію та літературу й готуватися до вступу в українські навчальні заклади.

За словами Туки,  МТОТ виступає за розширення прав абітурієнтів Криму на пільговий вступ за спрощеною процедурою до вищих навчальних закладів на території всієї України, а не лише в окремих областях.

Росія вирішила зачистити Крим від місцевих
bigmir)net TOP 100