Вторник, Октябрь 16, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Скандал з українським каналом набирає обертів

Скандал розгорівся через те, що героями сюжету російського телеканалу стали Євген Мураєв і Євген Червоненко

Скандал навколо телеканалу NewsOne, яким володіє народний депутат Євген Мураев, набирає обертів.

У вівторок ввечері, 13 червня, радник міністра внутрішніх справ Ілля Кива бурхливо відреагував на співпрацю каналу з російськими пропагандистами. Відповідний пост з’явився в Facebook.

Він закликав СБУ провести розслідування за фактом пособництва агресору, а також звернувся до патріотів із закликом «заткнути рот кремлівській пропаганді, яка віщає через ватний канал NewsOne».

Як підкреслив Кива, Мураєв створив для російських ЗМІ на базі свого каналу майданчик для антиукраїнської пропаганди.

Більш того, він звинуватив канал у смертях воїнів АТО на Донбасі, вимагаючи єдиної, безкомпромісної позиції щодо зрадників.

У відповідь на це, журналісти і керівництво телеканалу влаштували в прямому ефірі обговорення висловлювань Киви.

Генеральний продюсер телеканалу Дмитро Носіков спробував виправдатися високими рейтингами каналу, зазначивши, що медіа підтримують глядачі.

Його також здивувало, що в Україні після Майдану, в умовах правління демократії і свободи слова, знаходяться «сили і люди, які закликають таке робити», маючи на увазі звернення Киви.

Співпрацю ж з пропагандистським каналом «Росія 1» Носіков назвав «непорозумінням і нещасним випадком».

За його словами, на NewsOne потрапили люди з «Росія 1», прийшовши разом з одним з ведучих – Євгеном Червоненком.

«NewsOne ні в якій формі не співпрацює з російським каналом, — ні журналісти, ні власник», — підкреслив Носіков.

В ефірі одразу ж з’явилися пояснення Червоненко. Серед іншого він заявив, що вся відповідальність за ситуацію лежить на ньому.

Вже вранці, 14 червня, Кива відреагував на «відмазки» телеканалу.

Як вказав він, кремлівські ЗМІ проводять антиукраїнську політику зі студії NеwsОne, а керівництво каналу ні при чому — знайшли цапа-відбувайла Червоненко.

Зазначимо, скандал виник після того, як героями сюжету «Росія 1» про утиски свободи слова в Україні і про заборону російської мови стали Мураєв і Червоненко.

У сюжеті також заявили, що NewsOne входить до трійки лідерів серед українських телеканалів. Хоча, за останніми даними, він не потрапив навіть до п’ятірки.

Російський протоієрей пропонує відлучити Порошенка від церкви

Президента України Петра Порошенка можна було б відлучити від Церкви за його слова про анексію Київської митрополії з боку РПЦ та інші гріхи. Таку пропозицію в бесіді з News.ru висловив протоієрей Всеволод Чаплін, пише АНТИКОР

Раніше президент України написав у мікроблозі, що РПЦ не має канонічних прав на митрополію, оскільки отримала їх за допомогою «незаконної анексії».

Цю заяву він повторив, виступаючи перед подячним молебнем на Софійській площі в Києві, – повідомляє РІСУ. «Ця заява лягає в русло його звичайної риторики, Порошенко давно застосовує такий політичний термін як” анексія “до церковного життя», – зазначив Чаплін.

На думку протоєрея, Константинопольський Патріархат не оскаржував опіку РПЦ над Київською митрополією кілька століть, а почав розмови про це тільки після того, як йому «скомандували з Вашингтона». «Очевидно, зараз з’явилася якась політична доцільність. Константинопольський Патріархат відомий відступами від чистоти віри, і можна вже безпосередньо сказати, що це – більше не Церква, а політичний інструмент в руках західних еліт », – додав співрозмовник.

Він запропонував перестати відчувати «священний трепет» перед Константинополем і відмовити їм у званні християн. В їх храми не можна ходити, тому що в них немає Церкви і Христа, а тільки імітація, вважає Чаплін.

 

Пьяный сотрудник СБУ побил патрульных, которые его остановили

15 октября в Сумах сотрудник Службы безопасности Украины напал на патрульных, остановивших его за пьяное вождение.  Сообщает портал АНТИКОР со ссылкой на СМИ.

На текущий момент известно, что около 19:00 сотрудники патрульной полиции остановили автомобиль СБУшника и между ними произошел конфликт, в ходе которого нарушитель ударил правоохранителя по лицу и скрылся с места происшествия.

В местной ячейке «Правого сектора» заявили, что причиной остановки автомобиля была версия о признаках алкогольного опьянения у водителя.

Оказалось, что участником драки стал сотрудник следственного управления УСБУ в Сумской области Халимоненко.

После побега с места инцидента патрульные пытались догнать нарушителя, но тот успел доехать домой и закрылся в своей квартире на ул. Кондратьева, 138.

Пресс-секретарь управления патрульной полиции в Сумской области Олег Сологуб подтвердил информацию о повреждении патрульного.

Сейчас мужчина находится в своей квартире и его просят сдаться.

Прихожанам РПЦ запретили молиться в храмах на Афоне

Прихожане РПЦ не смогут молиться и причащаться в храмах на горе Афон в Греции из-за разрыва общения между Московским и Константинопольским патриархатами. Об этом сообщил пресс-секретарь Патриарха Московского и всея Руси Кирилла священник Александр Волков, передает  АНТИКОР с ссылкой на  ТАСС.

«Афон является канонической территорией Константинопольского патриархата со всеми вытекающими отсюда последствиями», — сказал Волков.

Он пояснил, что верующие РПЦ не смогут участвовать в богослужениях, причащаться, молиться и принимать участие в других таинствах, которые будут проводиться в храмах под юрисдикцией Константинополя. Этот запрет будет действовать до тех пор, пока Константинополь не пересмотрит свою позицию по автокефалии в Украине.