Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Це ВІДЕО видаляють. Лежать покинуті вбиті, поранені наші солдати! 9.02.2015. командування української армії здавало Логвінове та утворювало Дебальцевській котел

Євген Шевченко:

9.02.2015. — як командування української армії здавало Логвінове та утворювало Дебальцевській котел.

Під час останньої трансляції з наметового містечка на Грушевського я згадував події від 9 лютого 2015 року, коли російсько-окупаційні війська без жодного пострілу (!) зайняли стратегічне село #Логвінове, таким чином перекривши трасу Бахмут-Дебальцево і утворивши Дебальцевський котел.

Це стало можливим через те, що напередодні ввечері усі підрозділи, які тримали оборону в самому селі та на підступах до нього, отримали наказ від командування сектору «С» лишити позиції та відійти у тил:

1) 30 бригада ЗСУ під командуванням Сергія Собко утримувала 6 опорних пунктів вздовж дебальцевської траси — по один бік вони боронили дорогу зі сторони Вуглегірська та Калинівки, по інший бік від траси та села вони займали позиції на двох висотах 266 та 287.

Позиції були добре укріплені, в наявності були протитанкові комплекси «Фагот», декілька БМП, танки та близько роти особового складу. Отримали наказ ввечері 8 лютого та відійшли із займаних позицій в село Луганьске.

2) В самому Логвіновому була розміщена 128 бригада ЗСУ, на озброєнні дві САУ 2С3 «Акація», одна МТЛБ та 40 військовослужбовців. Отримали наказ ввечері 8 лютого та відійшли в село Скелєве.

Таким чином стратегічна ділянка фронту лишилася без жодної оборони і за дивним збігом обставин (!) вже через кілька годин після відходу наших військ в Логвіново зайшли росіяне та сепаратисти.

Це помітили розвідники 54-го розвідбату, які вели нічне спостереження за дорогою, що виходила на Логвінове зі вже окупованого на той час Вуглегірська (через село Калинівка).

Вони одразу попрямували до себе у штаб в бік Бахмута — у #Луганське, звідки командир батальйону доповів вже у штаб сектору, що в Логвінове зайшла колона російської бронетехніки з особовим складом. На що у відповідь почув (дослівно): «Майор, яке Логвінове? Які росіяни?? Йди проспись!».

Після цього майор-розвідник поїхав на крайній блок-пост перед Логвіновим — його тримав підрозділ рівненського «Беркуту».

«Беркутівці» хоча і не отримували зі штабу сектора жодної інформації щодо росіян, і не отримували наказу перекрити рух на трасі, проте повірили на слово розвідникам, рух таки перекрили і попереджали про небезпеку усіх, хто намагався проїхати у бік Дебальцевого.

На жаль, деякі військовослужбовці не дослухалися, так як більше вірили штабу сектора, і рушили далі — на зустріч своїй смерті…

Окрім того у самому Дебальцевому про факт перекриття траси так і не дізналися — транспорт із військовими безперешкодно рушав у бік Бахмута і біля Логвінового усі наші хлопці впритул розстрілювалися окупантами.

Таким от чином через державну зраду та злочинну халатність командування було утворено Дебальцевскій котел та протягом декількох годин розстріляно щонайменше 30 українських військовослужбовців.

Військова #прокуратура третій рік поспіль веде розслідування стосовно усіх обставин Дебальцевської трагедії, проте дане провадження, так само як і провадження щодо Іловайської трагедії до суду так і не скеровано.

І вже цілком очевидно, що доки президентом буде Петро #Порошенко, причетні до трагедії генерали не будуть покарані.

Ба більше того, усі вони після здачи Дебальцевого замість буцегарні отримали державні нагороди і по сьогоднішній день продовжують займати керівні посади у лавах ЗСУ.

Й ще для легковірних українців на замовлення Адміністрації Президента було відзнято документальний пропагандистський фільм «Дебальцеве», в якому оспівуються таланти командування української армії, а головним винуватцем трагедії за версією

Головнокомандуючого є наш комбат Семен #Семенченко, хоча ані самого комбата, ані нашого батальйону до згаданих мною подій у селі Логвіново взагалі не було. «Донбас» почали залучати вже пізніше — 9 та 12 лютого, під час штурму позицій росіян у Логвіновому, але то вже зовсім інша історія..

P.S.: трохи згодом, протягом 20-24 лютого 2015 року, більшість тіл загиблих у Логвіново вдалося знайти, обміняти та доставити до моргу Бахмута: https://youtu.be/pClWpYUW6fc

Більш детально стосовно бойових дій на Дебальцевському плацдармі у січні-лютому 2015 року йдеться у моїй статті на Цензор.нет

Підписуйтесь на телеграм-канал Зрада vs. Перемога, який вже заборонила наша влада!