Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

В Украине насчитали 127 тысяч программистов с зарплатой в 2 тыс долларов

Заместитель руководителя Стратегической группы советников по поддержке реформ Павел Кухта изложил в Facebook план того, как 3,7 млн ITшников прокормят Украину, пише АНТИКОР

Stepan Veselovskyi нещодавно поділився дуже цікавим дослідженням Асоціації “IT-Ukraine” та Офіс ефективного регулювання про стан IT-галузі у 2018 році

З дослідження випливає, що в українському IT-секторі зараз зайняті 127 тисяч працівників, які в середньому отримують близько $2000 на місяць, тобто в кілька разів вище за середню зарплату по країні. З урахуванням різниці в цінах, в плані матеріального добробуту ці люди вже цілком співставні з західним середнім класом.

Згідно з іншим дослідженням, проведеним у 2016 році PWC, —  один зайнятий в IT створює, в середньому, 3,6 суміжних робочих місця. За статистикою, в нас в країні зайнятість становить 16,5 млн осіб, близько 40% від загального населення у 42 млн. В середньому, виходить, що 1 зайнята особа утримує 1,5 незайняті (діти, пенсіонери, непрацюючі члени домогосподарств тощо).

Якщо це все підсумувати, виходить, що одне робоче місце в IT, з урахуванням суміжних робочих місць та утримуваних незайнятих осіб, в середньому може забезпечити пристойний або високий рівень матеріального добробуту для 11,5 осіб.

Простий підрахунок каже нам, що 1 мільйон зайнятих в IT, таким чином, забезпечили б цей рівень добробуту для більш ніж чверті населення країни. 3,7 млн IT-шників забезпечили б усю країну.

Наразі, бачив прогнози, що подвоєння кількості робочих місць в IT-галузі можна чекати десь протягом наступних п’яти років, до 2025. Цікаво, чи можна цей процес якось пришвидшити?

Loading...