Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Важкі поранення ніг і ампутація пальців: подробиці про стан моряків

У військовополонених українських моряків, які знаходяться в СІЗО Москви, важкі поранення ніг і ампутація пальців руки. Про це повідомила радник командувача ВМС Вікторія Христенко, передає «Сьогодні» .

«Троє моряків знаходяться в «Матроській тиші». Ні відео, ні підтвердження про характер поранень офіційно не отримали наші консули, крім того, що нібито поранених відвідала омбудсмен Москви. У одного з хлопців важке поранення ніг, те, що він пересувається з милицями – ні про що нам не говорить, ми не бачимо його поранень і яку йому зробили операцію в ізоляторі. У одного з хлопців травматична ампутація пальців кисті», — сказала Христенко в ефірі ток-шоу «Прямий ефір» телеканалу «Прямий» в четвер увечері.

В інформації зазначається, що ця інформація отримана від волонтерів, які допомагали морякам під час перебування в Сімферопольському СІЗО.

Також Христенко закликала писати листи полоненим морякам, зазначивши, що листи повинні бути російською мовою, не мати української символіки і не зачіпати політичні теми, інакше їх не пропустить тюремна цензура.

Як повідомлялося, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова в четвер відвідала трьох поранених українських моряків, які утримуються в медичній частині СІЗО «Матроська тиша» в Москві.

За словами омбудсмена, пораненим надається вся необхідна медична допомога, вони забезпечені необхідними препаратами, медики оцінюють отримані ними травми як поранення легкого ступеня тяжкості, лікування вже дає позитивну динаміку.

Як відомо, 25 листопада Росія несподівано перейшла в «наступ» в Керченській протоці, напавши на українські кораблі МБАК «Бердянськ», РБК «Яни Капу» і МБАК «Нікополь». Корабель ФСБ РФ спочатку протаранив український буксир, після цього агресор ще відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також було захоплення кораблів і 24 члени екіпажів опинилися в заручниках

Т.зв. «суди» в Сімферополі та Керчі заарештували всіх захоплених українських моряків. Всім обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці. У зв’язку з цим МЗС України направило Росії ноту. Українців з Криму перевезли в Москву і вони зараз знаходяться в СІЗО «Лефортово». Півсотні російських адвокатів заявили про готовність захищати. В свою чергу український омбудсмен Людмила Денісова дізналася деталі утримання моряків в Москві.

А тим часом президент Петро Порошенко вже зустрічався з рідними захоплених Росією моряків. Він запевнив, що в питанні вирішення інциденту в Керченській протоці повернення полонених моряків в пріоритеті.

Loading...