Європейське рішення: як законно не платити за світло ні копійки

Сучасне рішення для економії витрат на комунальні послуги випробував на власному досвіді киянин Костянтин Сушин. Чоловік остаточно відмовився від подачі електроенергії після встановлення сонячних панелей.

Про це повідомляє «Знай.ua» з посиланням на  Politeka.

Тепер йому вдається заощадити до 400 гривень на місяць. Така установка цілком справляється з численними електричними приборами двокімнатної квартири: забезпечує роботу двох плазмових телевізорів, кількох ноутбуків, стаціонарного комп’ютера та системи відеоспостереження.

Навіть холодильник перемикається на сонячну енергію після охолодження до необхідної температури. На цьому Сушин зупинятися не збирається: планує перевести на подібне забезпечення бойлер, але для цього доведеться встановити батареї із однаковою потужністю.

«Оптимально, щоб всі були по 100 ват. Коли я ще несильно розбирався в цьому питанні, припустився помилки – встановив панелі різної потужності», — додав він.

Щоб заощаджувати на тарифах спочатку доведеться вкласти в це чималі суми. Наприклад, одна 100-ватна панель обійдеться  у 2500 гривень, аккумулятор до неї – 7500 гривень. Вартість найбюджетнішого інвертора – не менше 30 доларів.

Тобто п’ять панелей коштують близько 50 тисяч гривень. Ці кошти, як стверджує Сушин, вдасться повернути не раніше ніж за 15-20 років.

Європейське рішення: як законно не платити за світло ні копійки