Понедельник, Ноябрь 19, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Загадуйте бажання: Україну накриє видовищний зорепад, де і коли можна спостерігати

Мешканці Землі в ніч на 22 жовтня зможуть спостерігати пік другого жовтневого метеоритного потоку зорепаду Оріоніди, передає портал «Знай.uа» .

Що таке зорепад Оріоніди

Назва потоку походить від назви однойменного сузір’я – Оріона.

При спостереженні за цим метеорних потоком створюється враження про те, що метеори вилітають із сузір’я Оріона.

При цьому рой метеорних тіл, що утворює оріоніди, двічі на рік зустрічається з Землею. При зустрічах спостерігаються два метеорних потоки: навесні — Травневі Аквариди (радіант в сузір’ї Водолія) з максимальним числом метеорів 5 травня, восени — Оріоніди з максимальним числом метеорів 21-22 жовтня. Джерелом цього метеорного потоку вважається відома комета Галлея, які кожен 76 років пролітає повз Землі.

Швидкість і потужність зорепаду Оріоніди

Зенітне годинне число (ZHR) потоку Оріоніди досягає 25 штук кожен рік.

Потік Оріоніди хоч і є яскравим і швидким (близько 148 тисяч миль на годину), проте не найінтенсивніший: середня потужність зорепаду – до 15 метеорів на годину, хоча в 2018 році, за прогнозами, вона складе 20-25 метеорів на годину.

Спостережувана швидкість метеорів, що пролітають через атмосферу – близько 66 км/c. Передбачається, що через кілька років це число зросте до 70.

Коли і де найкраще спостерігати зорепад Оріоніди

Положення радіанта: пряме сходження 95°, схиляння 16°. У середній смузі Східної Європи спостерігати даний метеорний потік краще всього близько 5-ї ранку, коли сузір’я Оріона розташовується високо на південній стороні неба.

Найкращий огляд буде в країнах Північної півкулі, там, де краще видно Оріон, хоч в цілому побачити зорепад зможуть жителі всієї планети.

Краще всього шукати у небі зорепад, перебуваючи над містом. До речі, зазвичай метеори Оріонід мають білий колір, хоча зустрічаються також червоні, помаранчеві, жовті і навіть синьо-зелені.

У Києві побачити зорепад буде проблематично: над столицею України очікується приблизно 6 метеорів на годину, тобто вкрай невелика кількість.