Воскресенье, Ноябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

ЗНО-2018 завершилося великим скандалом, назрівають гучні відставки

В Україні добігла кінця основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання, передає Politeka.

Найбільше претензій із боку абітурієнтів було до оцінювання з англійської мови.

Український центр оцінювання якості освіти визначив пороговий бал “склав/не склав” з англійської мови – 19 балів. Однак абітурієнти масово скаржилися на аудіювання, яке вперше додали до тестів. Зокрема, учасники тестування залишилися незадоволеними низькою якістю запису та поганою вимовою дикторів.

Екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук відзначив, що для якісного оцінювання знання мови на слух необхідна однакова апаратура в усіх місцях проведення тестування.

“Потрібно визнати, що ця ситуація стала результатом неефективного менеджменту у системі УЦОЯО на всіх рівнях. Бо кошти на проведення аудіювання були, політична воля й підтримка керівників МОН була, час для здійснення всіх організаційних та управлінських заходів також був. Тож керівники УЦОЯО й деяких РЦОЯО мали б після цього скандалу подати у відставку“, – зазначив він на своїй сторінці Facebook.

Водночас в УЦОЯО повідомили, що проаналізували ситуацію з аудіюванням англійської і не виявили порушень.

“Дослідження показало, що успішність учасника тестування на завданнях з аудіювання прямо пов’язана з його/її успішністю із виконання інших завдань тесту”, -пояснили в УЦОЯО.

Всього на ЗНО зареєструвалися 335 843 особи.

Українську мову та літературу складали 333 171 особа. А от на французьку, німецьку чи іспанську мови записалися всього 3 159 осіб.

Порогові бали з інших предметів, окрім англійської мови, були такими:

• Українська мова – 23

• Математика – 10

• Біологія – 22

• Французька, німецька, іспанська мови – 19.

В УЦОЯО стверджують, що дізнатися свої результати з указаних предметів абітурієнти зможуть уже 15 червня на персональних сторінках.

Відзначимо, що з 2 по 11 липня пройде додаткова сесія. В цей період скласти іспити можуть учасники бойових дій та мешканці тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, стало відомо, скільки українських абітурієнтів не змогли здати ЗНО з української мови та літератури.

Експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) перевірила роботи абітурієнтів з української мови та літератури і встановила поріг здачі в 23 бали. Таким чином, не здали тестування з української 14,5% від загальної кількості учасників тестування. Про це повідомила прес-служба УЦОЯО.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB