Четверг, Октябрь 18, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

8 червня: яке сьогодні свято

На п’ятницю, 8 червня, припадає день, в який вшановують апостола Карпа, учня святого Павла. Про його життя відомо дуже мало, він лише кілька разів згадується у священних книгах. Про це повідомляють ЗМІ, передає портал «Знай.ua» .

Завдяки імені святого, його свято в народі швидко зв’язали з рибальством. На Русі вважалося, що на Карпа добре ловляться його «тезки» — коропи, тому чоловіки дружно виходили на риболовлю.

У цей день горщики і миски прийнято було виставляти під квітучі кущі шипшини. Так робили, щоб позбутися від неприємного запаху від домашнього посуду. Та й самі люди намагалися подихати повітрям поруч із шипшиною — вважалося, що це допомагає від різних хвороб.

Також на Карпа запрошували до хати пічника, щоб він оглянув і підправив піч. Після роботи майстра обов’язково пригощали короваєм, а один шматочок клали за грубку — для домовика, якого потурбували при ремонті.

До пічників взагалі намагалися ставитися шанобливо — від їх роботи залежить затишок у домі, особливо взимку. Звертали увагу в цей день на комарів. Якщо їх було багато, то останні дні червня очікувалися теплими, але дощові.

Традиції та обряди

У це народне свято чоловіки виходять на риболовлю. Зловити коропа в цей день – добрий знак, до удачі. Ця риба відома своєю хитрістю і сильним бійцівським характером. Тому в народі її прозвали «водяною лисицею».

Якщо які-небудь меблі або посуд мають неприємний запах, їх залишають на деякий час під кущем квітучої шипшини, і запах йде.

У День Карпа господарі запрошують до хати пічника для профілактичного огляду печі. До цих людей на Русі було і є особливе ставлення, адже вони ладнають із духами, які живуть за (або під) пічкою і охороняють будинок і лад. Таких духів частіше іменують домовиками, але є і менш відомі назви – підпечник, підпечечник, підпечний.

Прикмети

Маса комарів – до теплих, але дощових днів наприкінці місяця.

Багато коників – до посушливих днів.

Риба біля поверхні видна і навіть періодично вистрибує, значить, у найближчі дні погода буде сирою.

Качки пірнають і плескаються – до швидкого дощу.

Народжені в цей день вміють знаходити «живу» глину і домовлятися з землею.

Дивіться сюжет про свята:

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB