Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

8 і 9 травня в Україні: вихідні дні та ключові події

В Україні 9 травня залишається вихідним днем, попри пропозицію Інституту національної пам’яті. Проте більшість європейських країн відзначають перемогу над нацизмом 8 травня, пише портал «Знай.ua»


Історія Дня пам’яті і примирення

У Реймсі (Франція) 7 травня 1945 року керівник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль ухвалив акт капітуляції Німеччини. В той же час 8 травня о 23:01 за берлінським часом його підтримала Антигітлерівська коаліція. Саме тому День Перемоги над нацистським режимом (офіційна назва свята — «День перемоги в Європі») припадає на 8 травня, а країни колишнього СРСР відзначали його пізніше 9 травня, за часом, коли указ прийняли в Москві.

День пам’яті та примирення: ключові цифри

Починаючи з 2005 року низка країн почала відзначали проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

8 та 9 травня в Україні

Протягом тривалого періоду на батьківщині 9 травня також вважалося Днем перемоги у Другій світовій війні, приурочували до цієї дати різноманітні паради та урочисті заходи. Цей день в Україні відзначається досі, проте вже не так пишно, а в європейському дусі пам’яті і примирення, оскільки до 10 мільйонів українців поклали свої життя на протязі найжахливішої трагедії XX століття. Три роки тому з’явився День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня.

Тобто в Україні сьогодні про трагічні події Другої світової згадують як 8-го, в День пам’яті та примирення, так і 9 травня, в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також пропонується використовувати термін «Друга світова війна» замість радянського «Велика вітчизняна війна», а символом пам’яті тепер є червоний мак і під час вшанування пам’яті полеглих рекомендується не використовувати радянську символіку.

Вихідний 9 травня

Припускають, що ініціатива Інституту національної пам’яті згодом все ж таки буде розглянута і її підтримають, тобто 9 травня більше не буде вихідним днем. Цілком ймовірно, що зроблять неробочим День пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня. Поки що у 2018 році 9 травня залишається вихідним.

Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB