Вторник, Август 14, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Благовіщення 2018: що категорично заборонено робити в цей день

Одне з найважливіших свят у році християн  — Благовіщення Пресвятої Богородиці, незалежно від Великодня і Великого посту, православні  відзначають цього року 7 квітня, пише портал «Знай.иа»


За переказами, саме в цей день Діва Марія від Ангела дізналася благу звістку про швидке народження у себе сина-спасителя від непорочного зачаття. У цей день існує безліч обмежень в побуті, однак, якщо цей день припадає на Великий піст, то церква дозволяє деякі послаблення в харчуванні.

Великі церковні свята завжди супроводжуються обмеженнями щодо діяльності у цей день. Ці традиції формувалися століттями і їх порушення, як свідчать звичаї, можуть принести людині неприємності і навіть травми. Благовіщення Пресвятої Богородиці один з тих днів, які працювати – гріх.

У цей світлий празник забороняється:

обробляти город;
забиратися по будинку;
займатися шиттям;
брати в борг гроші чи позичати речі, предмети;
одягати нове;
стригти і фарбувати волосся;
працювати на землі і підрізати дерева;
бажано не готувати до самого вечора.
їздити далеко від дому.

Всі ці справи краще перенести на інший день, щоб уникнути біди. Вважається, що новий одяг, вдягнена в цей день, обов’язково забрудниться або порветься, крім стрижки та фарбування не рекомендується навіть розчісуватися у цей день, адже таким чином можна заплутати свою долю. А дерева не варто підрізати, адже вважається, що в цей день Господь благословляє все сильніше і все живе починає зеленіти і йти до зростання.

Свято Благовіщення вважається початком нашого спасіння:

Крім обмежень у цей день, існує повір’я, що у день тижня, на який випадає Благовіщення (у цьому році це субота), весь наступний рік не варто починати нові справи, інакше їх буде переслідувати невдача.

Слід виключити на цей день розважальні заходи і алкоголь і постаратися не лихословити. Крім того, Великий піст ще триває, єдиним винятком, яке можна собі дозволити в цей день, є риба.

Однак в 2018 році Благовіщення випадає на Велику Суботу Страсного тижня. В такому випадку рибу, як і інші не пісні продукти їсти не можна. В цьому випадку статутом дозволяється лише їжа з рослинним маслом.

Четвертий тиждень Великого посту є особливим періодом покаяння і стриманості. Слід про це пам’ятати і на Благовіщення. У цей період церква не благословляє шлюби. Тобто отримати державну реєстрацію можна, а ось обвінчатися ні.

Це стосується Страсного тижня до Пасхи і Світлої седмиці, тобто тижня після Пасхи. Одружуватися церква рекомендує з першого Воскресінням після неї, в народі воно також називається Червоної гіркою або Антипаскою.

У цей день хоча церква і не робить строгих заборон, але рекомендує відкласти всі суєтні мирські справи і почитати Євангеліє і відвідати Богослужіння в храмі. У народі навіть з’явилася приказка «Птах гнізда не в’є, дівка коси не пасе». Варто розуміти, що в першу чергу потрібно жити в злагоді з собою і використовувати рекомендації, а не переламуючи себе, виконувати всі доктрини.


Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Благовіщення 2018: що категорично заборонено робити в цей день