Вторник, Октябрь 23, 2018
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Борги по комуналці треба відпрацювати: українців змусять фарбувати паркани і підмітати вулиці

Об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків по вирішенню Кабінету Міністрів, зможе вимагати оплату з боржників у вигляді «бартеру» , передає Politeka.

Кабінет міністрів України дав роздільну відмашку ОСББ укладати спеціальні угоди з мешканцями будинку і залучати їх до роботи в рахунок оплати боргу за комуналку.

Йдеться про несплату платежів за утримання будинку та прибудинкової території.

Треба відзначити, що примусово залучати до роботи нікого не будуть. Для подібного складання договору потрібно обопільне бажання: ОСББ і самого мешканця.

Наприклад, якщо власник однієї з квартири не має матеріальної можливості оплатити рахунки, за згодою з ОСББ він може пофарбувати під’їзд, облагородити прибудинкову територію і т. П.

«Рішення направлено на забезпечення гарантованого законом права співвласників багатоквартирного будинку скористатися можливістю погасити заборгованість, яка виникла у них перед об’єднанням співвласників такого будинку з обов’язкових платежів і внесків на утримання будинку, шляхом проведення робіт з утримання спільного майна в багатоквартирному будинку», – йдеться в документі .

Вартість виконаних робіт також оцінить ОСББ. Причому їх вартість не може бути більше суми боргу. Якщо ж для роботи, наприклад, потрібна фарба, її можуть купити або за рахунок ОСББ, або ж також включити ці витрати в рахунок боргу.

Крім того повідомлялося, що українці, які претендують цього року на комунальну знижку, можуть оформити її відразу за допомогою декількох способів. Про це повідомив керівник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко.

«Не потрібно чекати 15 жовтня або іншої дати, коли у нас опалювальний сезон почнеться, а вже зараз про це подбати. Є два варіанти, як це питання вирішити. Необхідно написати заяву і подати декларацію про доходи або фізично у районний відділ соціального захисту, або більш простий спосіб – онлайн-заяву через сайт Міністерства соціальної політики», – зазначив він.

За словами Куценка, українцям в Києві та обласних центрах потрібно звертатися заздалегідь, адже «очікуються великі черги». При цьому наявність автомобіля або цінного майна не є перешкодою для отримання державної допомоги.

«Головне – надати достовірну інформацію. Часто українці бояться показати своє майно, але якщо почитати про умови отримання субсидій, це не є перешкодою, і багато домогосподарств мають можливість їх отримати. Зараз треба бути готовим до того, що субсидія певний час перевіряється через податкові органи», – підкреслив він.

Більш того, Куценко уточнив, що тим, кому відмовили в субсидії, не варто засмучуватися. Рішення можна буде оскаржити.

«Якщо ви не всю інформацію вказали, то хто має право на апеляцію. Можна уточнити дані, подати інші документи для того, щоб оскаржити певне рішення управління соціального захисту. Вони це все перевірять, але не треба боятися адміністративної або кримінальної відповідальності, адже головне декларацію подати вчасно – до 1 квітня. У цій ситуації вам просто буде відмовлено у субсидії, але буде можливість уточнити дані», – уточнив він.