Среда, 14 апреля, 2021
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чи буде «новорічний» стрибок долара: в НБУ озвучили прогноз

Наприкінці 2018 року не буде грудневої девальвації гривні. Такий прогноз озвучив голова Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин, підбиваючи підсумки 2018 року, передає Сьогодні.

«Наразі немає передумов для повторення ситуацій грудня 2016 і грудня 2017 року, коли уряд витрачав великі обсяги коштів (наприклад, минулого року за грудень залишок коштів на єдиному казначейському рахунку зменшився в 10,6 раза), що призводило до девальвації гривні. Сподіваюся, ми робимо перший крок до належного рівня координації фіскальної та монетарної політик», – написав Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, сьогодні, 21 грудня, курс долара в Україні побив рекорд дешевизни за чотири місяці.

Данилишин також зазначив, що, незважаючи на періоди волатильності, курс гривні 2018 року в цілому продемонстрував стабільність – якщо порівнювати з кінцем 2017 року, станом на 20 грудня 2018-го національна валюта зміцнилася по відношенню до долара на 0,75%.

«Цього року валюти ринків, що розвиваються, були схильні до девальвації – через зростання ставки ФРС, що спричинило за собою відтік капіталу з ринків, що розвиваються, а також через сильні фінансово-економічні потрясіння в Аргентині і Туреччині. Але гривня почувалася набагато краще за більшість валют країн з ринками, що розвиваються», – підкреслив Данилишин.

Як повідомлялося, нинішнє зниження курсу долара відбувається на тлі рішення МВФ про виділення Україні 1,4 млрд доларів, а також схвалення нової програми stand-by. Експерти вже розповіли сайту «Сегодня», як транш МВФ вплине на курс долара, і застерегли українців від занадто оптимістичних очікувань.

Loading...