Суббота, 11 июля, 2020
  • USD 26.25 | 26.50
  • EUR 30.50 | 31.00
  • RUR 0.41 | 0.43

Чи повернуться морози: прогноз погоди в Україні на тиждень

Лютий в Україні почався з незвичного для цієї пори року потепління. Чи надовго воно затягнеться? Сайт «Сегодня» розбирається в найновіших прогнозах.

У неділю, 3 лютого опадів в Україні не очікується. Водночас, по всій країні похмуро, лише на Закарпатті та Криму погода обіцяє бути сонячною. Температура повітря вдень у західних областях від +4 до +8 градусів, в центральних від +4 до +6 градусів, на півночі від +2 до +5 градусів, у східних областях від +1 до +4,і на півдні від +9 до +13 градусів.

У понеділок, 4 лютого опади у вигляді дощу очікуються тільки в Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях. У західній частині країни вдень від +2 до 6 градусів, в центрі від +3 до +6, в північних областях від +3 до +5 градусів, на сході від +1 до +4, і на півдні від +9 до + 13 градусів.

У вівторок, 5 лютого в Україну прийде невелике похолодання. У західних областях пройде сніг з дощем, температура повітря вдень складе від +1 до +4 градусів, в центральних областях також від +1 до +4, без опадів, в північних і східних від 0 до +2 градусів, на півдні від +6 до +11.

Усереду, 6 лютого сніг з дощем знову очікується тільки на заході України, стовпчик термометра коливатиметься в томуж діапазоні, що і на передодні, у вівторок. Середня температура повітря по країні вдень складе +2 градуси. Вночі найхолодніше в східних областях — до -5 градусів морозу.

Народний прогноз погоди

3 лютого вшановується пам’ять преподобного Максима Сповідника і Максима Грека. Яскраво-червоний захід сонця 3 лютого вказував на морозний ясний завтрашній день; а ясна погода – на ранню весну. Якщо вдень сонце світить яскраво, то влітку на фруктових деревах плоди червиві будуть, а якщо воно за хмари ховається, плоди будуть чисті та здорові.

4 лютого відзначається день пам’яті апостола Тимофія. Саме мороз визначав майбутню погоду. Якщо в мороз спітніли віконниці і рами, треба чекати потепління. Якщо «снігові візерунки» піднімаються вгору по склу, значить морози триватимуть, а якщо нахилилися – до відлиги. Якщо опівдні на Тимофія світить сонечко – весна йде рання.

5 лютого вшановується пам’ять святого Агафангела. У колишні часи погоду у цей день передбачали білки і птахи. Якщо під час морозу білка залишає гніздо і спускається з дерева, це означає, що слід чекати відлиги.

6 лютого – в цей день вшановується пам’ять преподобної Ксенії. Цей день вважали переломом зими, і по ньому судили про майбутню весну: яка погода в цей день, такою буде і весна.

Loading...