Чому Юрій Луценко не довів до кінця справи Кучми-Януковича-Медведчука у 2005 році?

13 років тому, 20 травня 2005 року, у газеті «Сільські вісті» вийшло інтерв’ю на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка під назвою «Якщо мені буде відпущено ще 100 днів, я працюватиму на повну потужність».

У інтерв’ю нинішній генеральний прокурор розповів про перші 100 днів свої роботи на посаді очільника МВС. Зокрема — заявив, що вже розкрив схеми розкрадання держави представниками попередньої влади, і незабаром очевидно маємо очікувати гучні затримання.

«Мало хто сумнівається, що режим Медведчука — Януковича — Кучми обікрав країну до нитки, — заявив Юрій Луценко. — Тому, чесно кажучи, погоджуючись на посаду міністра, я сподівався, що доведеться довго розмотувати злочинні клубки, відстежувати, як бюджетні гроші перетікали через десятки рук. Але вже на посаді міністра я найбільше був шокований тим, що ніхто особливо не крився: всі схеми розкрадання держави лежать прямо на поверхні, її грабували відверто й нагло. Мабуть, усі були переконані, що правоохоронці нічого перевіряти не будуть. Зрештою, саме ці обставини й зумовили вал кримінальних справ».

Куди подівся вказаний вал кримінальних справ, і чому такі очевидні для міністра МВС кримінальні діяння залишилися розслідуваними лише на словах — питання відкрите. Поки що.
Тетяна Висоцька


Якісно та зручно! Підписуйся на телеграм-канал Новин: goo.gl/EbaBFB

Чому Юрій Луценко не довів до кінця справи Кучми-Януковича-Медведчука у 2005 році?